8. září 2015 20:45 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

‚Hubatý‘ tenista Kyrgios byl vyřazen z australského daviscupového týmu

Nick Kyrgios spí během pauzy v zápase s Andy Murraym. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Nick Kyrgios spí během pauzy v zápase s Andy Murraym. | foto: Reuters

MELBOURNE Australští tenisté pojedou na semifinále Davis Cupu do Británie s jedničkou Bernardem Tomicem, ale bez kritizované dvojky Nicka Kyrgiose. Dvacetiletý Kyrgios doplatil na svoji prostořekost. Zápas se bude hrát příští víkend v Glasgow.

Tomic, 24. hráč světového žebříčku, přišel z disciplinárních důvodů o čtvrtfinále z Kazachstánem, protože ostře slovně napadl vedení svazu. „Prokázal vůli na změny, ale v budoucnu už nemá prostor pro chyby,“ řekl v pondělí kapitán Wally Masur.

Kyrgios na US Open 2015.
Australský tenista Nick Kyrgios na turnaji v Montrealu.

Nepovolal však australskou dvojku Kyrgiose, 37. hráče pořadí ATP. Dvacetiletý tenista doplatil na incident během nedávného turnaje v Montrealu, kde pronesl urážlivé výroky směrem ke Švýcarovi Stanu Wawrinkovi ohledně jeho přítelkyně.

Od ATP za nevhodné poznámky dostal Kyrgios pokutu i podmíněný trest zákazu startu na turnajích. „V zájmu jeho osobního a profesního rozvoje. Takhle jsme se dohodli s Nickem i jeho týmem,“ vysvětlil jeho absenci Masur.

Předtím Kyrgios čelil kritice za vypuštěný zápas ve Wimbledonu i za další hanlivé výroky. S Tomicem odjedou do Británie čelit Andymu Murraymu Lleyton Hewitt, Sam Groth a další mladík Thanasi Kokkinakis.

V britské nominaci jsou se světovou trojkou Murraym jeho bratr a deblový specialista Jamie, dále Kyle Edmund, James Ward a Dominic Inglot.

ČTK