Pátek 26. února 2021svátek má Dorota 1 °C jasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Ledecká zpátky na místě činu: Cesta na Světový pohár byla náročná, v Rusku nás kvůli vízům zavřeli

Ester Ledecká během závodu Super-G. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ester Ledecká během závodu Super-G. | foto: Reuters

Garmisch-Partenkirchen Ester Ledecká trénuje v Ga-Pa, kde pojede další závody Světového poháru na lyžích: dnes sjezd, zítra super G. Po tréninkové jízdě na další sjezd Světového poháru byla v Garmisch-Partenkirchenu sebekritická. „Udělala jsem snad sedm osm chyb,“ tvrdila, ačkoliv dosáhla pátého nejrychlejšího času.

Ledecká se vrací na místo, kde se na lyžích poprvé postavila světové elitě. Bylo 6. února 2016, když se právě v Garmisch-Partenkirchenu spustila ze startovní budky na trať Světového poháru.

Tou dobou ji svět znal spíše jako snowboardistku. Ale ona ukázala, že je jistá i na lyžích. V obou závodech, které v bavorském středisku tehdy absolvovala, bodovala. „Ráda se sem vracím. Mám na tyhle závody krásné vzpomínky spojené s mými začátky,“ řekla 24letá česká obojživelnice.

Trať se vám tedy zamlouvá?
Je jednou z mých oblíbených. Loni se mi to tady moc nepovedlo, ale předešlé roky jsem byla spokojená.

Jak obtížná je?
Říká se, že je to takový Kitzbühel pro holky. Že je to nejtěžší kopec, který jezdí. Trať je samozřejmě těžká, hodně technická, ale nepřipadá mi nebezpečná. Je taková přátelská.

Ester Ledecká během závodu Super-G.
Česká lyžařka Ester Ledecká skončila ve druhém sjezdu v Bansku na 32. místě

Je na ní nějaké místo, na které si musíte dávat speciálně větší pozor?
Těch pasáží je víc. Já dneska udělala snad sedm osm chyb, a to mi do toho ještě nemluvili kluci Bankovi. Doufám, že většinu do soboty opravím, budu to muset zajet naostro.

Na tolik chyb je páté místo v tréninku skvělý výsledek...
Všechny holky dělají chyby, je to trénink, každá si to zkouší. Spousta z nich nejede na sto procent, to já jo, vždycky úplně na krev.

Sledovala jste na videu mužské závody, které se tu jely minulý týden?
Ano, dívala jsem se, jak si najížděli do bran. Většina trati je stejná, což je naše výhoda.

V čem se liší ženská trať?
Je jiné počasí, takže máme jiný povrch, nahoře je sníh nekompaktní. Dole to prolévali, takže jsou tam ledové plotny. Ale hůř to vypadalo na prohlídce trati než při jízdě. Do závodu to ještě vylepší.

Pomohl vám zrušený čtvrteční trénink k odpočinku?
Odpočinek sice nějaký byl, ale přesun z Ruska, kde se předtím jelo, byl náročnější, než jsem čekala. V Rusku nás zavřeli, manažer totiž popletl víza, končila o den dřív. Takže nás na pasovce nepustili a řešili jsme to sedm hodin. Proto se hodilo, že jsme měli den volna navíc.

Jaká byla komunikace s ruskými úřady?
Nic moc. Já totiž neumím rusky, a i když je v Moskvě mezinárodní letiště, anglicky uměl jeden člověk. A to ho ještě museli shánět. Takže překládal (otec) Janek, ten rusky umí. Snažil se jim vysvětlit, že nejsme nepřátelé. To bylo nejdůležitější. (smích)

Souboj českých stálic. Je větší octavia o tolik lepší než menší scala?

Srovnávací test Škody Octavie a Scaly | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Na počátku byla temnota. Pak bůh řekl budiž octavia. A byla. A viděl, že octavia je dobrá... ale že by to chtělo ještě...

Pýchu dnes nazýváme zdravým sebevědomím, promlouvá k lidem profesor Kašparů

Lékař, psychiatr, vysokoškolský profesor a řeckokatolický kněz Jaroslav... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Sedm hlavních hříchů jsme si přejmenovali. Z neřestí jsme vytvořili ctnosti, a tak se možná není čemu divit, že se...

Jako žena jsem byla ve Vatikánu poněkud výrazná, vzpomíná farářka Kopecká

Martina Viktorie Kopecká, farářka Církve československé husitské | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Svým vzhledem působí rozruch na mnoha místech, dokonce i ve Vatikánu. Je mladá, krásná a hlavně progresivní. Život...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!