Pondělí 10. května 2021svátek má Blažena 26 °C jasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Mistr světa Synek: Bál jsem se, aby přítelkyně neporodila

Mistr světa Ondřej Synek. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Mistr světa Ondřej Synek. | foto: ČTK

WAIKATO Skifař Ondřej Synek na mistrovství světa ve veslování splnil roli hlavního favorita a životní sezonu, ve které vyhrál vše, co mohl, zakončil triumfem na Novém Zélandu. První český veslař, jenž dokázal vyhrát světový šampionát v olympijské disciplíně, po závodě přiznal, že o svém triumfu nepochyboval. Bál se jen o přítelkyni, se kterou začátkem příštího týdne očekávají narození prvního potomka.

"Měl jsem strach, aby z těch nervů neporodila. Ale byla v pohodě, miminko je v bříšku," řekl Synek, který s přítelkyní telefonicky mluvil hned po skončení zlatého finále. A hned v neděli, ještě před skončením programu, se za ni vydá zpět do Prahy. Termín porodu totiž mají na pondělí a Synek věří, že jej osobně stihne.

DÁLE ČTĚTE

O výsledek posledního a nejdůležitějšího závodu sezony se nebál. Už když se ráno probudil, cítil prý, že den skončí úspěchem. "Dobře jsem se vyspal a nebyl jsem nervózní. Byl jsem naštvaný na Novozélanďana a měl jsem mu co oplácet. Po startu, po sto metrech, jsem věděl, že vyhraju. Cítil jsem se fakt dobře. Nebyl žádný problém a věřil jsem, že to vyjde," uvedl stříbrný medailista z olympijských her v Pekingu.

Chování Drysdaleho mě vážně naštvalo, tvrdil Synek
Veslaře pražské Dukly navíc nabudilo chování domácí hvězdy Mahého Drysdala, který podle něj před startem čtvrtečního semifinále zkoušel nervy soupeřů dodatečným přilepováním povinných samolepek na loď a poté požádal o opakování startu pro údajnou technickou poruchu.

Nejlepší skifaři (zleva): stříbrný Drysdale, Synek a Campbell.

"Byl jsem fakt naštvaný. Myslím si, že tohle by se dělat nemělo. Můj pohled na něj se malinko otočil. Nakonec jsem ale byl rád, že jsem ho mohl porazit v přímém souboji ve finále a v regulérním závodě. Třeba prohrál i proto," podotkl Synek. Pro šampiona z posledních čtyř MS prý bylo navíc štěstí, že se finále nejelo už v pátek, hned den po semifinále.

"Když jsem šel trénovat, tak jsem říkal, že ho rozštípu na kousíčky," pousmál se svěřenec trenéra Milana Dolečka. Na druhou stranu den volna mezi semifinálovými a finálovými jízdami mu pomohl, mohl závodit v regulérních podmínkách. V prvním finálovém bloku totiž řada favoritů doplatila na silný boční vítr, díky kterému získali výhodu závodníci v krajních drahách.

"Dnes byly podmínky o hodně lepší. Taky foukalo z boku, ale po směru a to mi vyhovovalo. Jelo se rychle, což bylo dobré. Ke konci mi trochu vytuhla pravá ruka, protože v bočním větru se musí loď pořád kormidlovat a jednou rukou se tahá více, ale jinak to bylo dobré," uvedl Synek. Podle první předpovědi počasí měly být v sobotu stejné podmínky jako o den dříve, ale nakonec meteorologové informace upravili.

Jsem rád, že se jelo a nemusel jse přebukovávat letenku
Nejlepší skifaři (zleva): stříbrný Drysdale, Synek a Campbell.

Nedošlo tak ani k možnému přesunu celého programu ze soboty na neděli, což původně také hrozilo. "To jsem si oddechl. Nebylo by to pro mě moc dobré. Musel bych si přebukovávat letenku," poukázal český reprezentant na svůj brzký odlet do Prahy. Synek již v průběhu sezony avizoval, že chce MS vyhrát a svůj cíl veřejně potvrdil i před odletem do dějiště šampionátu. S následným tlakem na svou osobu prý problém neměl.

"Jsem asi klidná povaha, takže se mi s tím vyrovnávalo dobře. Navíc bylo dobré, že jsem odjel tři týdny před mistrovství pryč, takže jsem to nevnímal," řekl. Dokonce prý i uvítal, že úspěch od něj očekávali i jeho sponzoři, kteří navíc zajistili, aby veslařské MS vysílala přímým přenosem Česká televize. Úspěchem na jezeře Karapiro Synek zakončil svou životní sezonu, ve které vyhrál všechny velké závody.

To se naposledy podařilo Marcelu Hackerovi z Německa v roce 2002. "Nikdy by mě nenapadlo, že se to povede. Podařilo se to ale asi i díky tomu, že mám pohodu v rodině. Čekáme prcka, stavíme barák. Navíc se mi perfektně jede na nové lodi, do které jsem přesedl," podotkl. Hned po finále vyrazil s trenéry na malou oslavu svého velkého vítězství. Hlavní oslava ale bude až doma. "Až se narodí prcek, tak se udělá mega akce," dodal Synek.

Pohodlnější to nikdy nebylo. Velký přehled služeb televize přes internet

Přehled služeb televize přes internet. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Otestovali jsme devět služeb televize přes internet. Vybrali jsme ty, které můžete používat s libovolným poskytovatelem...

Před 40 lety dostala Hegerová milost, zavřeli ji kvůli Gottovu honoráři

Hana Hegerová | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Přesně před čtyřiceti lety, 23. dubna 1981, podepsal prezident Gustáv Husák milost pro zpěvačku Hanu Hegerovou. U soudu...

Peklo s problémovým sousedem. Nové právní úpravy umožňují se ho zbavit

Komplikované soužití. Dům v plzeňské Farského ulici, v němž lidé žijí se... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Výhrůžky, smrad i oheň. Obyvatelé plzeňského „domu hrůzy“ se rozhodli jednat. A využít přitom nové právní možnosti....

Slyšeli jste už o Rossmánkovi? Vyhrajte speciální boxík pro maminky
Slyšeli jste už o Rossmánkovi? Vyhrajte speciální boxík pro maminky

Mnoho drogerií nabízí hodně výhod, ale žádná jako ROSSMANN. Pro maminky je zde speciální program Rossmánek, díky kterému získáte výhodné slevy,...