Pondělí 20. září 2021, svátek má Oleg
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Mladá golfistka náhle zemřela. Její rodina vybírala 500 tisíc na její pohřeb

Sport

  16:00
DAYTONA BEACH - Kvůli dosud nezjištěným příčinám byla na studentské koleji na Floridě nalezena mrtvá jednadvacetiletá golfistka Abbey Trincová. Rodina nadějné Australanky, která patřila k nejlepším hráčkám na světě, proto potřebovala v přepočtu půl milionu korun, aby mohla Abbey převézt do rodného Melbourne a uspořádat jí pohřeb.

Nadějná golfistka Abbey Trincová zesnula ve 21 letech. foto: Facebook/Abbey Trincová

Talentovaná Abbey odletěla už v 17 letech do Spojených států, aby se tam zdokonalila v golfu a později tam mohla studovat na univerzitě. Tam letos dokončovala poslední ročník bakalářského studia.

To ale nedokončí. Minulý týden totiž byla z dosud nezjištěných příčin nalezena mrtvá ve svém pokoji na studentské koleji.

Její zdrcená rodina proto musela řešit, jak tělo Abbey převézt do Melbourne, kde jí chce uspořádat pohřeb. Jelikož jde o finančně náročnou záležitost, její sestra Lisa založila internetové stránky, kde prosila o příspěvek na repatriaci a pohřeb.

Australská golfistka Abbey Trincová

Australská golfistka Abbey Trincová

„Naše krásná Abbey nás nečekaně opustila v Daytona Beach na Floridě. Byla to dobrosrdečná, veselá a optimistická dívka, těšila se, až bude zase s námi. Nedá se slovy popsat, jak jsme tou ztrátou zničení,“ uvedla Abbeyina starší sestra.

„Pokud nám pomůžete, abychom mohli její tělo přivézt domů a pohřbít v Melbourne, bude to pro nás znamenat strašně moc,“ dodala Lisa Trincová.

Už nyní se její výzva naplnila. Potřebných 20 000 dolarů (tedy v přepočtu asi půl milionu korun) bylo za pár dní překročeno o pět tisíc dolarů.

Autor:

Nesmysly o inflaci v Česku. Znovu bude nízká, uvidíte, tvrdí ekonom Michl

Premium ČSÚ zveřejnil, že inflace je nejvyšší od roku 2008, 4,1 %. Hned v pátek jsem k tomu vydal v MF DNES článek „Nebojte se...

Chci přidat 20 tisíc. Generaci Z kuráž nechybí, s trpělivostí už je to horší

Premium Sedmatřicetiletý Libor vede pobočku banky v krajském městě. Za poslední měsíce přijal několik mladých lidí, dvacátníků...

Hladovění je to nejlepší, co pro sebe lidé mohou udělat, říká neurolog

Jde o největší problém současné medicíny, a to bez ohledu na covid-19 - Alzheimerova nemoc, nejčastější typ demence....

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!