Úterý 18. června 2024, svátek má Milan
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Oštěpař Veselý sahal po medaili. Chybělo mu 19 cm

Sport

  14:10
TEGU - Oštěpař Vítězslav Veselý skončil ve finále mistrovství světa v Tegu výkonem 84,11 metru čtvrtý, od bronzového Kubánce Guillerma Martíneze ho dělilo 19 centimetrů. Zvítězil Němec Matthias De Zordo, který hodil prvním pokusem 86,27 a o půldruhého metru porazil dvojnásobného olympijského vítěze a obhájce titulu Andrease Thorkildsena z Norska.

Oštěpař Vítězslav Veselý foto: Reuters

Veselý se na 84,11 zlepšil v třetí sérii, v tu chvíli to znamenalo průběžné třetí místo. Hned v následujících pokusech ale jeho i Martíneze přehodil Thorkildsen.

Štafeta čtvrtkařek ve složení Denisa Rosolová, Zuzana Bergrová, Jitka Bartoničková a Zuzana Hejnová obsadila ve finále sedmé místo, když porazila nigerijské kvarteto. S přehledem zvítězily Američanky před Jamajkou a Ruskem.

VÍCE Z ATLETICKÉHO MISTROVSTVÍ SVĚTA

Lucie Škrobáková nepostoupila do finále závodu na 100 metrů překážek. Ve svém semifinále dnes česká rekordmanka doběhla do cíle v čase 12,98 sekundy na sedmém místě, celkově skončila šestnáctá.

"Dneska se to nepovedlo, a to jsem se cítila ještě lépe než včera. Byla jsem blízko u každé překážky, asi se na tom podepsal vítr do zad. Jsem zklamaná, zvlášť když se nepostupovalo kdovíjakým časem. Ale aspoň mi vyšel rozběh v druhém času kariéry," prohlásila česká reprezentantka. K postupu do finále potřebovala Škrobáková o 14 setin lepší výkon.

Lucie Škrobáková doběhla do cíle na sedmém míste

Nejrychlejšího času 12,36 dosáhla v semifinále Australanka Sally Pearsonová, v historických tabulkách jsou před ní jen čtyři překážkářky.

Sergej Bakulin vyhrál chodecký závod na 50 kilometrů v čase 3:41:24 hodin. Triumf ruských závodníků dovršil na druhém místě Denis Nižegorodov, který přišel do cíle 1:21 minuty za vítězem. Třetí místo obsadil Australan Jared Tallent (3:43:36).

Čtyřiadvacetiletý Bakulin se do vedení dostal zhruba na 32. kilometru, kde se vzdálil do té doby vedoucímu Nathanu Deakesovi z Austrálie. Obhájce titulu Sergej Kirďapkin z Ruska závod nedokončil.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!