Dán Mads Würtz Schmidt slaví vítězství.

Dán Mads Würtz Schmidt slaví vítězství. | foto: ČTK

Pogačar má před závěrečnou časovkou nakročeno k titulu na Tirrenu, předposlední etapu vyhrál Schmidt

•   17:12
Lido di Fermo - Dánský cyklista Mads Würtz Schmidt vyhrál po spurtu skupinky uprchlíků předposlední etapu závodu Tirreno-Adriatico. Před závěrečnou časovkou jednotlivců má vítězství v závodu seriálu WorldTour na dosah Tadej Pogačar. Slovinský šampion Tour de France má v čele celkového pořadí stále náskok minuty a 15 sekund před Belgičanem Woutem van Aertem

Dvaadvacetiletý Pogačar může stvrdit zisk druhé trofeje v sezoně v úterní jízdě proti chronometru na 10,1 kilometru v San Benedettu del Tronto. Do cíle šesté etapy dojel v hlavním pelotonu, který po náročné nedělní etapě spíše odpočíval.

V hlavním poli nechyběli ani čeští cyklisté Petr Vakoč, Roman Kreuziger a Jan Hirt, za vítězem dojeli s více než minutovým odstupem. Zdeněk Štybar, jenž v etapě pracoval na tempu pelotonu, nabral manko 2:50 minuty.

Šestadvacetiletý Würtz Schmidt porazil v závěru 169 km dlouhé trati Belgičana Brenta van Moera a Itala Simoneho Velasca.