19. ledna 2014 7:00 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Popáté "bramborový" Březina doufal marně. Diváci mu medaili nevyřvali

Český krasobruslař Michal Březina | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Český krasobruslař Michal Březina | foto: Reuters

BUDAPEŠŤ (Od našeho zpravodaje) Čtvrtý. Čtvrtý. Čtvrtý. Čtvrtý. Čtvrtý. Sbírka krasobruslařských "brambor" z evropských a světových šampionátů je u Michala Březiny tak rozsáhlá, že mu v tomto směru nikdo na světě nemůže konkurovat. V Budapešti se nyní dočkal nejnovějšího přírůstku.

Asi víte, na co teď myslíme...
Čtverka, no... Na co jiného se dá myslet. Popátý čtvrtej.

A tentokrát jen o 26 setin bodu. To je v podstatě nic.
Takhle blízko ta placka ještě nebyla. Když jsem byl naposledy čtvrtej, bylo to o pět bodů. Opravdu by stačilo poslední piruetu mít na úrovni 4, místo úrovně 2, co mi dali. A byl bych na bronzu.

ZPRAVODAJSTVÍ ZE ZÁVODU:

Ale spíš vám asi vadí něco jiného, že?
Jo, ten dvojitý rittberger a pak dvojitý salchow na začátku druhého čtverného..

Bruslil jste poslední ze všech. Když jste šel z ledu, věřil jste v medaili?
Snažil jsem se v ni věřit. Já nevěděl, jak jeli ostatní. Slezl jsem z ledu a byl jsem celkem spokojený, jak mi až na ty dvě chyby program vyšel. Snažil jsem se pak gesty povzbudit i diváky, aby ty mé známky u rozhodčích trošku vyřvali - a dostal jsem je dost blízko. Na olympiádě se holt musím snažit víc.

Jak velké bylo zklamání, když jste uviděl body?
Ten malý rozestup mrzel hodně. Přijeli sem skoro všichni z brněnského klubu. Bylo by hezké postavit se před nima na stupně.

Naděje pro Soči

Španěl Fernandéz ostatním odskočil, ale o další dvě medaile se dnes rozhodně dalo bojovat. Souhlasíte?
Určitě. Já jsem přesvědčený, že kdybych skočil toho druhého čtveráka, třeba i s výšlapem, mohl jsem mít s čistou jízdou stříbro. Ale nad tím můžu spekulovat, jak chci. Bohužel to tak nebylo.

Pozitivní však je, že rozpaky z první poloviny sezony jsou zapomenuty.
Jo, já jsem spokojený, že i s dvěma chybama mám 155 bodů za volnou. Na tom se už úplně jinak staví než na 130 bodech z předchozích závodů. 

Kráčíte tedy po dobré cestě k olympiádě?
Kráčím. Jet do Soči se 150 body za volnou v Budapešti je dobrá výchozí pozice. Jet tam se 130 body by naopak bylo tak na druhou desítku. Hned se mi bude závodit jinak.

Tomáš Macek

Najdete na Lidovky.cz