Pondělí 17. června 2024, svátek má Adolf
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Proč ty průtahy? Zlobí se cyklisté kvůli 'dopingu' Contadora

Sport

  9:31
MELBOURNE - Australský cyklista Cadel Evans se pozastavil nad průtahy, které provázejí dopingový případ kolem Alberta Contadora. Španělský jezdec měl na loňské Tour de France pozitivní test na clenbuterol, dosud však nebylo definitivně rozhodnuto o tom, zda dopoval, nebo ne. "Jestli je nevinný, tak doufám, že se to prokáže. Jestli ne, tak si zaslouží být potrestán," citovala Evanse agentura AP.

Alberto Contador na Giro d´Italia. foto: Reuters

"Proč se to pořád tak protahuje, je pro mě záhada," dodal dvojnásobný druhý muž Tour de France. Contador byl po pozitivním testu suspendován, španělský svaz pak ale uznal vysvětlení, že clenbuterol měl v těle kvůli kontaminovanému masu, a trest zrušil.

Proti tomu se Mezinárodní cyklistická unie UCI a Světová antidopingová agentura WADA odvolaly k arbitráži, která však už podruhé rozhodnutí odložila a verdikt vynese začátkem srpna. Contador tak bude moci jet na letošní Tour, kde loni potřetí vyhrál. "Nevím, proč v cyklistice tyhle věci trvají tak dlouho. Jiné sporty mají podobné problémy, ale vypořádají se s nimi rychle, zatímco my se tím zaobíráme skoro celý rok," přidal Evans.

"My jsme placení za to, abychom byli nejrychlejší. U právníků je to ale asi obráceně. Chápu, že takové věci potřebují čas a vše se musí prověřit, ale stejně jako ostatní bych už chtěl, abychom znali konečné rozhodnutí," prohlásil čtyřiatřicetiletý Australan.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!