4. srpna 2010 9:00 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

'Rozkol? O ničem nevím,' tvrdí šéf lyžařů Sobotka o vyjádření Jandy a spol.

Lukáš Sobotka. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Lukáš Sobotka. | foto: ČTK

PRAHA Šéf českého lyžařského svazu Lukáš Sobotka má i uprostřed léta poměrně slušnou zábavu. Odráží žádosti věřitelů z libereckého mistrovství světa o úhradu části dluhů, chystá se na pokračování soudní pře s Lukášem Bauerem, a navíc se mu čerstvě rozhádali skokani s trenérem Davidem Jiroutkem.

Co říkáte rozkolu pod českými můstky poté, co skokani Janda a Hájek veřejně kritizovali trenéra Davida Jiroutka?
Jaký rozkol? Nevím, kde berete informace. Předseda skokanského úseku Leoš Škoda mě informoval, že Janda s Hájkem se do nominace holt nevešli, protože ostatní skákali lépe. Asi se naštvali, ale věděli dopředu, že se skáče o nominaci.

DÁLE ČTĚTE

V tom asi právě tkví jádro problému. Janda s Hájkem totiž tvrdí, že jim nikdo neřekl, že je na soustředění ve hře nominace pro letní seriál Grand Prix.
Já bych hlavně letní závody moc nepřeceňoval, důležitější bude zima. To, co se stalo, ale určitě nepovažuji za rozkol.

Jisté potíže máte i s běžci, jimž se společně s trenéry a servismany nelíbí předložené smlouvy. Už jste v jednání někam pokročili?
Šéf úseku Norbert Pelc mně říkal, že se už dohodli. A jestli ještě nějaké smlouvy nejsou podepsané, tak jde asi spíše o administrativní záležitost.

Podpis Lukáše Bauera pod reprezentační smlouvou ale chybí určitě. Mimochodem, nedomluvili jste se s Bauerem na mimosoudním vyřešení sporu, který vede právě s vaším svazem?
Snažili jsme se s Lukášem dohodnout, ale zdá se, že zářijové stání asi bude. Kdyby zmíněný spor vyhrál, tak to bude hlavně znamenat, že žádný sportovní svaz se už nikdy nikoho nezastane.

Lukáš Sobotka a Norbert Pelc (vpravo).

Ptám se i proto, že, obecně vzato, soudní spor mezi svazem a sportovcem vyznívá poněkud trapně...
Kdybychom se tehdy Bauera ve sporu s Mezinárodní lyžařskou federací nezastali, tak by asi žádný spor nevznikl. Přiznám se, že Lukášovi do jisté míry v tomhle nerozumím.


Mě taky štve, že nedostali zaplaceno, a souhlasím s jejich požadavkem na úhradu dluhů. Já ale ani nevím, kdo věřitel je a kdo není. Ministr školství Josef Dobeš na příští týden svolal jednání, kde se potkám i s libereckým primátorem, takže zjistíme, jak se věc vyvíjí.

Věřitelé z libereckého šampionátu se nechali slyšet, že by se i lyžařský svaz měl podílet na dluzích, které zůstaly. Vy už jste prohlásil, že nevíte, proč byste měli právě vy dluhy platit. Nicméně, necítíte alespoň jistou morální povinnost o problému s věřiteli hovořit?

Jak tahle záležitost podle vás dopadne?
Faktem je, že vláda ústy pana Topolánka zodpovědnost převzala. Pokud dala garanci a prokáže se, že peníze nebyly utraceny jinak, než jak měly, pak je na vládě a příslušném resortu, jak s odpovědností naloží.

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz