Středa 4. října 2023, svátek má František
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Ruská dopingová sága pokračuje. Biatlonistka Glazyrinová byla na MS suspendována

Sport

  14:30
HOCHFILZEN - Mezinárodní biatlonová unie IBU krátce před startem pátečního sprintu žen provizorně suspendovala Rusku Jekatěrinu Glazyrinovou kvůli podezření z dopingu.

Jekatěrina Glazyrinová byla preventivně suspendována kvůli podezření z dopingu. foto: Twitter

Studená válka v biatlonu. Fourcade úmyslně sestřelil ruského dopingového hříšníka

Devětadvacetiletá účastnice zimních olympijských her v Soči 2014, jejímž individuálním maximem ve Světovém poháru je předloňské druhé místo z Hochfilzenu, je jedním z 31 ruských biatlonistů, o kterých se ve spojitosti s organizovaným dopingem v Rusku zmiňovala druhá zpráva Světové antidopingové agentury (WADA).

IBU v tiskové zprávě uvedla, že podle vyšetřování zvláštní komise mohlo několik vzorků Glazyrinové obsahovat zakázané látky, s nimiž bylo následně nedovoleně manipulováno. Ve startovní listině ji nahradila Irina Usluginová.

Z 31 obviněných biatlonistů byly už v prosinci předběžně suspendovány Olga Viluchinová a Jana Romanovová, které mezitím ukončily kariéru.

Olga Poltoraninová je jedním ze čtyř podezřelých kazašských biatlonistů.
Gabriela Koukalová se posiluje před startem svého úseku.

Proti zbývajícím IBU formálně zahájila řízení a později oznámila, že 22 jich bylo zastaveno kvůli nedostatku důkazů.

Vyšetřování ostatních sedmi stále pokračuje. Pokud by byl doping Viluchinové a Romanovové prokázán, česká štafeta žen by získala bronz z her v Soči, kde původně doběhla čtvrtá.

Autor: