Pátek 14. srpna 2020svátek má Alan 28 °C přeháňky až bouřky Předplatné LN
Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

S Petráskem si lezli na nervy. Kdo k Bauerovi?

Lukáš Bauer. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Lukáš Bauer. | foto: ČTK

PRAHA To by ani nebyl Lukáš Bauer, aby na jaře zase nevymýšlel novinky pro přípravu i sezonu, aby příští zimu jeho běžky po sněhu klouzaly zase o něco rychleji... Včera prozradil, že po 19 letech spolupráce se možná nebude řídit pouze radami reprezentačního a zároveň osobního trenéra Miroslava Petráska.

"Lezeme si na nervy," pravil se spikleneckým úsměvem na rtech. "Už několik let. Já ale ještě definitivně rozhodnutý nejsem, jakým způsobem spolu budeme dál pokračovat. V mém případě se ale nejedná o nic nového, vždyť každé jaro zvažuju několik variant a možnost mít jiného osobního trenéra je jedna z těch extrémnějších." Petrásek je nejlepší, ale...

Bauer tvrdí, že Petráska považuje za nejlepšího českého trenéra a že ho bude vždy a všude respektovat. I kdyby si paradoxně pro sebe vybral případného jiného trenéra. Bauer dokonce přemýšlel i o tom, že by na cestě ke kýžené dominanci lyžařskému světu trénoval víceméně sám. "Brzy jsem ale usoudil, že by to nejspíš byla cesta do pekel," dodal soudně.

Petrásek, jenž Bauera provází celým jeho sportovním životem, připustil, že mu nejlepší český lyžař a držitel tří olympijských medailí o možnosti, že by si k sobě postavil jiného osobního trenéra, dosud neřekl. "Kdyby si vybral jiného osobního trenéra, nejspíš by to musel být někdo z jeho okolí. tedy z Božího Daru nebo třeba Oberwiesenthalu," přemítal.

Lukáš Bauer.

"No, nevím ale, kdo by se tam pořád pohyboval." Právě Oberwiesenthal, tedy německé městečko nedaleko Bauerova Božího Daru, českému lyžaři částečně leží v hlavě. Nevylučuje totiž ani návrat k přípravě s německými lyžaři. Vyzkoušel si ji už jednou, v sezoně po olympijských hrách v Turíně v roce 2006.

"Při posledním Světovém poháru už jsem s nimi o téhle možnosti mluvil," přiznal Bauer. "Trénoval bych pár kilometrů od domova, takže bych byl častěji s rodinou," hledal jeden z nejlepších světových lyžařů pozitivní stránky zmíněné vize. "Navíc bych měl nad sebou každý den dohled. S Němci se teď v týdnu ještě chystám mluvit."

Petrásek si prý dovede představit, že by nejen Bauer, ale také Koukal, jenž uvažuje o přechodu na "laufy", mohli trénovat v zahraničí. "Pokud bychom měli daný jasný řád, neviděl bych v tom problém," povídal klidně, Bauerovu zmínku o tom, že si v zimě lezli na nervy, ale zeširoka komentovat nechtěl. "Nechci to řešit přes noviny, ony tyhle záležitosti přijdou časem na každé manželství," usmál se.

Lukáš Bauer

"Prostě jsme někdy měli trochu problém v komunikaci. Některé věci vidíme každý trochu jinak a mně se občas nedaří Lukáše přesvědčit, že říkám pravdu a že by mým slovům měl věřit. Nedělejme ale z toho zbytečnou vědu. Spolupráce s Lukášem přeci nekončí." Zároveň ale chápe, že Bauer se chce stát světovou jedničkou, a stále proto hledá cestu, jak se ke své dominanci propracovat.

"Zažili jsme toho už spolu hodně, jen co je pravda," pokračoval zvolna. "Kdyby si ale skutečně vybral jiného osobního trenéra, neříkám, že by mi to nevadilo. Ale potkalo to i trenéry Šebrleho či třeba Špotákové. Vytáhli své svěřence nahoru a pak u nich skončili. Což líto přijde..."

Bauer tedy zatím ví jediné. Že se mu podařilo přemluvit svého osobního servismana Víta Fouska k pokračování spolupráce. "Jsme dohodnuti na 90 procent, přitom ale ještě na nedávném mistrovství republiky říkal, že jednoznačně končí," ulevil si Bauer.

Biolog Komárek: Jsme účastníky největšího sociologického experimentu všech dob

Biolog, filozof a autor dvou desítek odborných knih a tří románů Stanislav... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Měsíce trvající pandemie nám převrátila životy naruby. Známý biolog, filozof a autor dvou desítek odborných knih a tří...

Brzy dospěju do bodu, kdy si účet na Facebooku zruším, říká Lucie Výborná

Lucie Výborná | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium „Je to hra. Hra, která by měla být přínosná, užitečná, inspirativní,“ říká o své práci moderátorka Českého rozhlasu...

Proč koronavirus už téměř nezabíjí. Vytratí se, nebo se vrátí ještě silnější?

Zdravotník odebírá vzorky pro testování na covid-19 v indické Kalkatě. (23.... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Koronavirus je záhadný. Nečitelný. I když ho zkoumají ti nejchytřejší lidé, pořád o něm víme málo. Chová se jinak. Je...

120 maminkám rozdáváme BEBA Comfort 2. Nenechte si to ujít!
120 maminkám rozdáváme BEBA Comfort 2. Nenechte si to ujít!

Díky špičkovému výzkumu a vývoji jsme v Nestlé dokázali vyvinout recepturu se strukturami oligosacharidů, probiotik a optimalizovanou bílkovinou...