17. června 2011 18:00 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Šebrle odmítl Dvořákovu kritiku komentovat

Roman Šebrle. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Roman Šebrle. | foto: ČTK

PRAHA Páteční dopolední vyšetření olympijského vítěze a světového rekordmana v desetiboji Romana Šebrleho u fyzioterapeuta Pavla Koláře potvrdilo atletovo očekávání, že natažené lýtkové svaly, jež omezily jeho výkony na mítinku v Kladně, nejsou tak závažnou překážkou, aby ohrozila další část sezony.

"Tělo se bránilo, nebylo po výpadku kvůli zranění plně připravené, ale i podle docenta Koláře by to mělo být lepší a lepší," uvedl Šebrle ve svém prohlášení. O limit pro MS hodlá světový rekordman usilovat na mítinku v Ratingenu 16. a 17. července, rovněž reagoval na slova šéftrenéra reprezentace Tomáše Dvořáka zveřejněná v pátečních LN.

ROZHOVOR S TOMÁŠEM DVOŘÁKEM

"Ratingen je o dva týdny později, než Evropský pohár v Polsku, ale hlavně nechci přidělávat starosti Tomáši Dvořákovi, který mj. řekl: Hodně by mi pomohlo, kdyby měl výkon, pak to snadněji prosadím. Popravdě, zaskočilo mě jeho lavírování a změna názorů, zda mám či nemám mítink dokončit. Osobně jsem rád, že jsem desetiboj dokončil, byť po výkonu, který mě nepotěšil. Nechci a nebudu komentovat domněnky Tomáše Dvořáka. Já mám před svým prahem zameteno. Klukům budu při jejich závodech v Polsku přát úspěch, s tím jsem nikdy neměl problém," dodal.

Dvořák mimo jiné pro LN uvedl, že to Šebrle "dělá z lásky k prachům". Spekuluje se, že za dokončení závodu v Kladně měl Šebrle obdržet plné startovné 20 000 dolarů (asi 340 tisíc korun).

Advantage Consulting, s.r.o.
INŽENÝR PRO OCHRANU PRÁV DUŠEVNÍHO VLASTNICTVÍ

Advantage Consulting, s.r.o.
Středočeský kraj, Plzeňský kraj
nabízený plat: 45 000 - 55 000 Kč