Úterý 27. února 2024, svátek má Alexandr
130 let

Lidovky.cz

Šéf antidopingové agentury chce Agassiho trestat. Za lhaní

Sport

  13:38
NEW YORK - Zástupci Světové antidopingové agentury WADA chtějí vyšetřovat přiznání amerického tenisty Andreho Agassiho k užití módní drogy crystal meth. Agassimu ovšem nehrozí trest za zakázanou látku, ale za lhaní, což generální ředitel WADA David Howman přirovnal k případu sprinterky Marion Jonesové.

Ne vždy se Agassimu na kurtech dařilo. foto: Reprofoto

Osminásobný grandslamový vítěz Agassi přiznal, že během své kariéry bral drogu crystal meth, látku podobnou pervitinu. Napsal to ve své biografii Open (Otevřeně), která vyjde v pondělí 9. listopadu.

WADA chce nyní zjistit, zda jsou proti Agassimu možné nějaké sankce. "Bral něco z listiny zakázaných prostředků. ale proti tomu toho nemůžeme moc dělat, protože to bylo v roce 1997, což už je mimo hranici osmi let," citovala Howmana agentura Reuters.

Podle Howmana ale chce WADA prozkoumat dvě věci. "Pokud lhal, a on se k tomu přiznal, tak lhal pod přísahou. V tom případě si myslím, že je třeba zjistit, zda by nějaké sankce mohly následovat," uvedl.

Agassiho případ přirovnal k Jonesové. "Všichni víme, že lhala soudu. To prostě nelze pominout," podotkl Howman. Americká atletka strávila za lhaní o dopingu federálním úřadům šest měsíců ve vězení.

Druhý možný bod k prošetření, na který Howman upozornil, se týká právníka, který tenistu zastupoval. "Věděl právník, že lže? Možná by se něco mělo udělat i z tohoto pohledu," nadhodil Howman.

Autor: