Úterý 31. března 2020svátek má Kvido 4 °C sněhové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

'Promiň, neměl jsem signál,' tak zní nejčastější lež Britů

Ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ilustrační foto | foto: Shutterstock

LONDÝN Britové a Britky lžou v průměru čtyřikrát denně, lépe to umějí ony než oni a nejčastěji vyslovovaná lež zní "promiň, neměl jsem na mobilu signál". Zjistil to průzkum, jehož výsledky dnes zveřejnil britský deník The Daily Telegraph.

Používání zmíněné výmluvy v případě, že nechtějí s někým mluvit, přiznala čtvrtina ze 4300 dotázaných. Druhá nejčastější lež je "zrovna u sebe nemám peníze" a třetí "nic se neděje, jsem v pořádku".

Následují větičky "vypadáš skvěle" a "jsem rád(a), že tě vidím". Na 19. místě z 50 nejčastěji přiznávaných lží figuruje "samozřejmě že tě miluju".

Tři čtvrtiny dotázaných si myslí, že ženy umějí lhát lépe než muži. Průzkum zjistil, že mužů bylo při lži přichyceno 58 procent, ale žen jenom 46 procent.

Muži si to "kompenzují" tím, že lžou častěji - v průměru pětkrát denně, ženy se k tomu uchylují jen třikrát za den. Každý šestý muž přiznal, že nejčastěji lže své manželce nebo přítelkyni - v průměru dvakrát denně.

Skoro čtvrtina dotázaných přiznala, že svému partnerovi zalže, že vypadá ve svém oblečení dobře, zatímco ve skutečnosti si myslí opak. Každý třetí už zalhal ohledně své váhy a každý čtvrtý o výši svých dluhů. Dvě pětiny žen pak neříkají pravdu o ceně svých nových šatů.

,
Premium

Luxusní auta a vily. Pohádkový život utnula mladíkům až policie

Domy a byty podvodníků ze společnosti J.O. Investment s. r. o. (na snímku je... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Jakubovi O. bylo dvacet let, když založil firmu J.O. Investment a začal podnikat. Po třech letech jezdil v kabrioletu...

Premium

Lhaní se dá naučit. Emoce se však obelhat nedají, radí kriminální psycholog

Slovenský kriminální psycholog Ondrej Kubík | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Naproti vám sedí podezřelý. Říká pravdu, nebo lže? Kriminální psycholog Ondrej Kubík ví, jak u výslechu přečíst mysl...

Premium

Dojemná záchrana? Nikoliv. MF DNES odhalila síť černého byznysu se psy

Psi z množírny z útulku. V bezpečí. Fenky Rózu a Mašličku MF DNES předala do... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Líbivá záchrana psů z nevhodných podmínek je skvělý byznys. Na jeho financování se podílí česká i německá veřejnost....

Otestovali jsme: Obstála kosmetika pro nejmenší Nivea Baby?
Otestovali jsme: Obstála kosmetika pro nejmenší Nivea Baby?

Dvacet maminek mělo možnost vyzkoušet šetrnou kosmetiku od Nivea Baby, která je určena těm nejmenším do 3 let. Jak dětem vyhovoval micelární gel a krém proti opruzeninám? A sáhly by maminky po této kosmetice znovu?