Úterý 23. dubna 2024, svátek má Vojtěch
130 let

Lidovky.cz

'Promiň, neměl jsem signál,' tak zní nejčastější lež Britů

Magazín

  18:14
LONDÝN - Britové a Britky lžou v průměru čtyřikrát denně, lépe to umějí ony než oni a nejčastěji vyslovovaná lež zní "promiň, neměl jsem na mobilu signál". Zjistil to průzkum, jehož výsledky dnes zveřejnil britský deník The Daily Telegraph.

Ilustrační foto foto: Shutterstock

Používání zmíněné výmluvy v případě, že nechtějí s někým mluvit, přiznala čtvrtina ze 4300 dotázaných. Druhá nejčastější lež je "zrovna u sebe nemám peníze" a třetí "nic se neděje, jsem v pořádku".

Následují větičky "vypadáš skvěle" a "jsem rád(a), že tě vidím". Na 19. místě z 50 nejčastěji přiznávaných lží figuruje "samozřejmě že tě miluju".

Tři čtvrtiny dotázaných si myslí, že ženy umějí lhát lépe než muži. Průzkum zjistil, že mužů bylo při lži přichyceno 58 procent, ale žen jenom 46 procent.

Muži si to "kompenzují" tím, že lžou častěji - v průměru pětkrát denně, ženy se k tomu uchylují jen třikrát za den. Každý šestý muž přiznal, že nejčastěji lže své manželce nebo přítelkyni - v průměru dvakrát denně.

Skoro čtvrtina dotázaných přiznala, že svému partnerovi zalže, že vypadá ve svém oblečení dobře, zatímco ve skutečnosti si myslí opak. Každý třetí už zalhal ohledně své váhy a každý čtvrtý o výši svých dluhů. Dvě pětiny žen pak neříkají pravdu o ceně svých nových šatů.

Autoři: ,