Pátek 13. prosince 2019svátek má Lucie 2 °C déšť se sněhem Předplatné LN
9. června 2018 6:18 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Šéfa Philadelphie podrazila manželka. Kvůli jejím urážlivým tweetům je bez práce

Bryan Colandgelo si to u svých hráčů pořádně zavařil. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Bryan Colandgelo si to u svých hráčů pořádně zavařil. | foto: Reuters

PHILADELPHIA Philadelphia má nadějné mladé hráče a nyní hledá cestu na vrchol NBA. Bude však muset nejprve najít šéfa, který ji na vrchol dovede. Bryan Colangelo, dosavadní generální manažer basketbalových Sixers, totiž ve čtvrtek rezignoval. Příčina je kuriózní: podezření, že na Twitteru anonymně kritizoval své hráče či jiné funkcionáře a zveřejňoval citlivé informace ze zákulisí klubu.

Vedení Philadelphie si poté, co na pět účtů údajně spojených s Colangelem upozornil server The Ringer, najalo nezávislou právnickou firmu, aby situaci prověřila.

Ta zjistila, že účty zřídila Colangelova manželka Barbara Bottiniová, ale nenašla žádný důkaz toho, že by o nich generální manažer Sixers věděl nebo je dokonce sám využíval. Přesto se Colangelo rozhodl rezignovat na funkci, kterou zastával od roku 2016.

„Je zřejmé, že Bryanův vztah k našemu týmu a jeho možnosti vést 76ers kupředu byly ohroženy,“ uvedl klub ve čtvrtek v tiskové zprávě oznamující Colangelův odchod.

Philadelphia se v červenci chce pokusit přivábit některé z slavných jmen a následně zaútočit na přední pozice. Ráda by získala hvězdné volné hráče LeBrona Jamese či Paula George. Jenže aféra kolem Colangela šance Sixers získat důvěru superhvězd poškozovala.

Na kontroverzních twitterových účtech se objevovaly kritické poznámky mimo jiné na největší hvězdu týmu Joela Embiida a jedničku loňského draftu Markella Fultze. Autor kritizoval i Colangelova předchůdce ve funkci generálního manažera Sama Hinkieho a Masaie Ujiriho, šéfa klubu Toronto Raptors, kde Colangelo působil dřív.

Colangelo tvrdil, že manželce žádné citlivé informace z klubu nesděloval a že jednala bez jeho vědomí.

Bryan Colangelo, jehož otec Jerry byl dlouholetým sportovním činovníkem a naposledy působil jako šéf Americké basketbalové federace, byl během angažmá ve Phoenixu v roce 2005 a v Torontu v roce 2007 zvolen nejlepším generálním manažerem NBA.

Lidovky.cz, ČTK
Premium

Sprcha pro osm lidí: jak to vypadalo na Epsteinově ranči na dělání dětí

Pavel Vrba. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kdyby zdi mohly mluvit. Přinášíme exkluzivně snímky přepychového ranče, kam americký finančník Jeffrey Epstein svážel...

Premium

Je sexting nevinná hra nebo nevěra? Pánové jsou tolerantnější než dámy

Pavel Vrba. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Generace našich rodičů tohle řešit nemusela. Měli poměrně jasno a věděli, co je a není zahýbání. Moderní technologie...

Premium

Den, kdy přepadli Mekku. V roce 1979 se zrodil moderní islámský středověk

Pavel Vrba. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Před 40 lety se stalo „11. září“ islámu. Aby saúdský král mohl pobít ozbrojence okupující posvátnou mešitu v Mekce,...

DÁRKY PRO BABIČKU: Potěšte ji pod vánočním stromkem něčím originálním
DÁRKY PRO BABIČKU: Potěšte ji pod vánočním stromkem něčím originálním

Ještě vám chybí dárek pro milovanou babičku a přemýšlíte, co jí nadělit pod stromeček? Připravili jsme pro vás malou inspiraci.