Sobota 20. dubna 2024, svátek má Marcela
130 let

Lidovky.cz

Senzační české tažení na French Open pokračuje. Vondroušová povolila soupeřce jen dva gemy a je poprvé ve čtvrtfinále

Sport

  12:10
paříž - Devatenáctiletá Markéta Vondroušová si poprvé zahraje čtvrtfinále grandslamu. Česká tenistka v dnešním osmifinále Roland Garros smetla dvanáctou nasazenou Lotyšku Anastasiji Sevastovovou 6:2 a 6:0 a vylepšila si své grandslamové maximum, kterým bylo dosud osmifinále z loňského US Open.

Nadšená Markéta Vondroušová. foto: ČTK/AP

Dřív jsem jen mluvila o tom, že na to mám. Až teď jsem to dokázala, těší Siniakovou

Vondroušová na rozdíl od semifinalistky loňského US Open Sevastovové není na pařížském antukovém grandslamu nasazená, ale letos měla lepší výsledky. 

Devětadvacetiletá Lotyška, která ve třetím kole udolala až 11:9 v rozhodujícím setu Belgičanku Elise Mertensovou, dnes od začátku hodně chybovala.

Vondroušová rychle odskočila na 3:0. Při posledním míči třetího gamu ale podklouzla a upadla, když startovala na nakonec nepřesný kraťas soupeřky. 

Odřela si při tom klouby prstů na levé ruce, ve které drží raketu, a musela se nechat ošetřit. Se zalepenými prsty pak pokračovala a v následujících dvou gamech udělala pár chyb, takže je ztratila.

Spokojená Markéta Vondroušová.
Nadšená Markéta Vondroušová.

Nakonec se však ukázalo, že to byl jen drobný výpadek. Vondroušová pak zkušenější Lotyšku znovu ve výměnách jasně přehrávala a žádnou další hru už neztratila. 

Talentovaná Češka, které nyní patří 38. místo ve světovém žebříčku, za 59 minut prolétla do čtvrtfinále a navázala na postup mezi posledních osm z velkých turnajů v Indian Wells, Miami a Římě. 

Utká se buď s přemožitelkou Karolíny Plíškové Chorvatkou Petrou Martičovou, nebo s Estonkou Kaiou Kanepiovou.

Navzdory zranění Petry Kvitové a vyřazení Plíškové může mít český tenis ve čtvrtfinále Roland Garros dvojnásobné zastoupení. 

O postup mezi posledních osm bude hrát ještě v pondělí Kateřina Siniaková, přemožitelka světové jedničky Naomi Ósakaové.

Autor:

Střední škola a Mateřská škola Aloyse Klara
Kuchaře/Kuchařku pro střední školu

Střední škola a Mateřská škola Aloyse Klara
Praha
nabízený plat: 20 000 - 29 000 Kč