Čtvrtek 20. června 2024, svátek má Květa
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Šílený otec splnil hrozbu. Střelbou ukončil dceři kariéru

Sport

  15:45aktualizováno  5. dubna 17:43
BERLÍN/PRAHA - Tím příběhem nyní žije celé sportovní Německo i fanoušci boxu. Šestadvacetiletou libanonskou boxerku s německým pasem Rolu El-Halabiovou (26) postřelil v pátek večer na galavečeru v Berlíně její nevlastní otec Hicham "Roy" El-Halabi (44). Důvod nechutného útoku? Nová láska, vůle vrátit se zpět do ringu a propuštění nevlastního otce ze služeb svého manažera.

Rola El-Halabiová a Hicham Roy El-Halabi. foto: www.bz-berlin.de.Reprofoto

Ještě před rokem spolu pózovali s mistrovskými pásy, když Rola El-Halabiová obhájila prestižní tituly světové šampionky v lehké váze organizace WIBF a WIBA. Jenže poté se cesty šestadvacetileté německé boxerky s libanonskými kořeny a jejího nevlastního otce a manažera Hichama "Roye" El-Halabiho rozešly.

DÁLE ČTĚTE

Rozvedla se s ním manželka a matka boxerky Hoda (46), Rola si našla nového přítele, zbavila se otce jako svého manažera a přestala s ním komunikovat. Royi El-Halabimu se zhroutil svět. Dotáhl svou dceru až na boxerský vrchol, ta jej ale následně odkopla.

"Nesl strašně těžce, že se Rola po pětadvaceti letech vymanila z jeho moci," řekl kouč neporažené boxerky Jürgen Grabosch. "Celý poslední rok ji pronásledoval a vyhrožoval, že jestli se do ringu po zdravotních problémech vrátí, tak ji ublíží," dodal. Mimo oficiální záznamy se ale mluvilo o tom, že o poznání hůře nesl novou lásku své nevlastní dcery.

Rola El-Halabiová.Přítel boxerku v úmyslu otce opustit podporoval. A ten se v pátek okolo 23. hodiny rozhodl jednat. Jen deset minut před comebackem Roly do ringu. "Vtrhnul do místnosti, všechny položil na zem a mě ze tří metrů střelil do pravé ruky. Křičela jsem, prosila aby mě nechal být. Spadla jsem na zem a on mi prostřelil koleno a pak obě chodidla," popisovala okamžiky hrůzy boxerka.

"Řval, že me zabije. Snažila jsem se ho uklidnit, ale přestal až když jsem ležela v krvi na zemi," dodala El-Halabiová. Její otec poté sám zavolal policii, ještě před tím než zaútočil na dceru, postřelil dva bodyguardy. Jen pár metrů od oslavujícího českého boxera Ondřeje Pály a jeho týmu.

Rola El-Halabiová a Hicham Roy El-Halabi.Zoufalý El-Halabi tak vyplnil své výhružky. Podle vyjádření lékařů z Úrazové nemocnice Marzahn jsou pravá ruka a i koleno Roly El-Halabiové nenávratně poškozené. Nadějná boxerka, která vyhrála všech svých 11 profesionálních duelů, se již do ringu nikdy nevrátí. "Nenávidím ho!" vzkázala z nemocnice svému nevlastnímu otci zničená mladá žena.

"Pro nás přestal existovat," doplnili staršího sourozence sestra i bratr. "Moc se omlouvám," soukal ze sebe při zatýkání otec-střelec. Nyní může o svém činu přemýšlet ve vězení, podle německých zákonů mu hrozí až deset let pobytu za mřížemi.