Úterý 16. srpna 2022, svátek má Jáchym
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Skokan Janda skvěle zahájil sezonu

Sport

  15:07
KUUSAMO - Vstup do nové sezony Světového poháru vyšel skvěle českému skokanovi Jakubu Jandovi. Úvodní jednokolový závod v Kuusamu vyhrál a navázal tak na úspěšné výsledky z letního skokanského poháru.

Skoky na lyžích foto: AFP

V závodu, jenž byl přesunutý z pátku a tvořilo ho pouze jedno kolo, dolétl Janda na značku 140,5 metru a o 5,6 bodu porazil druhého Janneho Ahonena z Finska. Dvojnásobný medailista z letošního mistrovství světa v Oberstdorfu tak na úvod olympijské sezony zaznamenal druhé vítězství ve Světovém poháru v kariéře.

Premiérově se radoval letos v lednu v německém Titisee-Neustadtu. Vítěz závodu SP získává prémii 20 tisíc švýcarských franků (zhruba 376 tisíc korun). Sedmadvacetiletý Janda dnes potvrdil výbornou formu z léta, kdy vyhrál seriál Grand Prix.

Toho se až na úvodní závod nezúčastnil vítěz Světového poháru z minulé sezony Ahonen, jehož dnes Janda překonal o dva metry. Třetí místo v netypickém závodě obsadil Robert Kranjec ze Slovinska, jenž skočil o tři metry méně než Janda.

Úvodní závod sezony se měl původně konat klasicky dvoukolově, ale kvůli hustému sněžení a větru byl z pátku přeložen na dnešek. Většinu skokanů čekal pouze krátký odpočinek, neboť okamžitě po soutěži měla začít kvalifikace na druhý dnešní závod, jenž odstartuje v 16:30.

Janda a dalších čtrnáct nejlepších skokanů z minulého ročníku Světového poháru má však účast v hlavním závodě zajištěnou a kvalifikace se zúčastnit nemusí.
Autoři: ,

Neklidné nohy či noční děs. Poruchy spánku předcházejí nemocem, říká neurolog

Premium Říká se, že dobrý spánek je sladší než med. Což naznačuje jeho hlavní funkci: nechat tělo odpočinout. A působí i coby...

Oktagon bez Rusů, zájem o ostrovy i kdo s kým o titul. Co chystá Novotný

Premium Letní turnaj na pražské Štvanici zaujal i uznávané zámořské experty, kteří se jinak výhradně věnují nejlepší soutěži...

Dnes se bavím líp i bez drog a alkoholu, říká terapeut a bývalý narkoman

Premium Jeho příběh je drsný, ale má happy end. Čtrnáctileté balancování na hraně s pervitinem, závislost, lži, prostitutky,...

Léto venku s eMiminem: Na co se těšit v 7. soutěžním týdnu?
Léto venku s eMiminem: Na co se těšit v 7. soutěžním týdnu?

Léto venku s eMiminem je tady! Každý týden budeme soutěžit o fantastické ceny v celkové hodnotě 298.000 Kč. Sdílejte své letní zážitky, hodnoťte...

Mohlo by vás zajímat