Úterý 26. září 2023, svátek má Andrea
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Zklamání. Samková spadla z postupového místa, skončila bez medaile

Sport

  11:25aktualizováno  14:17
KREISCHBERG/PRAHA - Olympijská vítězka ve snowboardcrossu Eva Samková skončila na mistrovství světa šestá a očekávanou medaili nezískala. Možnost bojovat o stupně vítězů ztratila po pádu bez cizího zavinění v semifinále. Zlatou medaili získala už počtvrté Lindsey Jacobellisová z USA. Mužům v Kreischbergu kraloval italský snowboardista Luca Matteotti.

Eva Samková při olympijském závodě. foto: Reuters

Zlatá medailistka ze Soči Samková vyhrála čtvrteční kvalifikaci a i čtvrtfinále zvládla jistě a bez problémů. S tradičně namalovaným knírkem jela chvilku za Italkou Moioliovou, ale brzy ji předjela a pohlídala si postup.

ZÁVOD JSME SLEDOVALI ON-LINE

Trojnásobná juniorská mistryně světa dobře odstartovala také do semifinále. Jela vedle Bulharky Žekovové a pak za ní.

Z třetího místa na Samkovou dotírala Francouzka Bankesová, a když už se zdálo, že si druhé místo pohlídá, tak v rizikové předposlední zatáčce chybovala. Spadla, sice se hned rozjela, jenomže neměla rychlost a pohodlně se před ni na druhé postupové místo dostala Moioliová.

„Byla to jen moje chyba. Jak jsem jela druhá, tak jsem začal koukat po soupeřkách a přestala jsem se soustředit na sebe, takže jsem zatočila na bouli a byl to podepsaný ortel,“ prohlásila Samková. „Když si člověk za to může sám, tak je ještě víc naštvanej, než když ho někdo sundá,“ uvedla

V malém finále měla Samková nejhorší start, ale postupně se propracovala na druhé místo. V závěru ještě dotahovala Kanaďanku Maltaisovou, ale cílem projela těsně za ní, což znamenalo celkově šesté místo. Nejlepším výsledkem Samkové na seniorském šampionátu tak zůstává o místo lepší příčka z La Moliny před čtyřmi lety.

Samková si při tréninku vyhodila rameno, i tak dojela do cíle s přehledem jako první.
Eva Samková v Soči.
Eva Samková při olympijském závodě
Eva Samková při olympijském závodě

Jacobellisová se stala světovou šampionkou poprvé před devíti lety ve Whistleru, pak o dva roky poději v Arose a předloni také v La Molině.

Mistrovství světa v akrobatickém lyžování a snowboardingu v Kreischbergu (Rakousko)

Snowboarding - snowboardcross: Muži: 1. Matteotti (It.), 2. Hill (Kan.), 3. Baumgartner, 4. Holland (oba USA), 5. Hämmerle (Rak.), 6. Pullin (Austr.), 7. Herrero (Šp.), 8. Marin Tarroch (Andorra).

Ženy: 1. Jacobellisová (USA), 2. Moenneová Loccozová (Fr.), 3. Moioliová (It.), 4. Žekovová (Bulh.), 5. Maltaisová (Kan.), 6. Samková (ČR), 7. Brockhoffová (Austr.), 8. Bankesová (Fr.).

Autoři: ,

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!