Úterý 18. června 2024, svátek má Milan
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

SP v Novém Městě se neuskuteční. Svaz od pořádání odstoupil kvůli situaci na MŠMT

Sport

  13:00
NOVÉ MĚSTO NA MORAVĚ - Světový pohár v běhu na lyžích v Novém Městě na Moravě v příští sezoně nebude. Rozhodlo se o tom na víkendovém zasedání kalendářní komise mezinárodní lyžařské federace FIS ve slovinské Portoroži.

Lyžaři v lednu v Novém Městě na Moravě závodit nebudou. foto: Petr Lemberk, MAFRA

Koukalovou zchladil po životním triumfu v Novém Městě až pád na zadek

Český svaz lyžařů (SLČR) od pořadatelství závodů vzhledem k současné situaci na ministerstvu školství a finančnímu riziku odstoupil.

„Řešili jsme, zda jsme schopni uspořádat tento závod v nadcházející sezoně. Po informacích o aktuální situaci od člena Národní rady pro sport Romana Kumpošta se vedení SLČR rozhodlo, že je to akce tak riskantní, že nejsme schopni ji garantovat,“ uvedl v tiskové zprávě sportovní ředitel svazového úseku běžeckých disciplín Lukáš Sacher.

Světový pohár v běhu na lyžích se měl v Novém Městě na Moravě uskutečnit 20. a 21. ledna příštího roku. Místo toho se ve stejném termínu bude konat v Planici.

„FIS nemá prostor nám dát na rozmyšlenou například do 30. srpna, kdy bychom měli vědět více,“ řekl Sacher.

Plné tribuny Vysočina Areny při závodě smíšených dvojic v Novém Městě na Moravě.
Michal Krčmář ve štafetě smíšených dvojic v závodu SP v Novém Městě na Moravě.

Do Česka se Světový pohár běžců vracel ve dvouletých intervalech. „Byli jsme ubezpečeni, že v tomto dvouletém cyklu zůstáváme. V lednu 2020 by po Tour de Ski měly následovat Světové poháry v Drážďanech, Novém Městě a Planici,“ dodal Sacher.

Rozpočet závodů Světového poháru v Novém Městě se v poslední době pohyboval mezi 14 a 15 miliony korun.

Ministerstvo školství pozastavilo sportovním svazům dotace v souvislosti s podezřením, že se na rozdělování peněz na investice domlouvala bývalá náměstkyně MŠMT Simona Kratochvílová se šéfem fotbalové asociace Miroslavem Peltou.

Ministryně Kateřina Valachová slíbila, že i přes pokračující vyšetřování obdrží všechny svazy sto procent dotací do konce června.

Autor:

Jan Kempa: Správný muž se nestydí své ženě projevovat lásku
Jan Kempa: Správný muž se nestydí své ženě projevovat lásku

Profesionální trenér sportovců-profesionálů i hobbíků, vytrvalec a závodník, Jan Kempa, je mužem činu. Svůj život obrátil v patnácti doslova...