Pondělí 29. listopadu 2021, svátek má Zina
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Dvě osoby na jeden kurt? Sportovci se snaží o výjimku i v pátém stupni PES, oželet by museli šatny a sprchy

Sport

  20:11
Praha - Česká unie sportu (ČUS) a Národní sportovní agentura (NSA) navrhly úpravy protiepidemického systému pro sport. I v nejpřísnějším pátém stupni chtějí povolit individuální sportování uvnitř, rekreační hráči by tak například mohli využívat tenisové haly nebo badmintonová centra. ČUS o tom informovala v tiskové zprávě.
ilustrační snímek

ilustrační snímek foto: Martin Flousek, Český florbal

Návrh úprav začal vznikat po pondělní schůzce lídrů českého sportu s ministrem zdravotnictví Janem Blatným. Ve čtvrtém i pátém stupni je nyní amatérský sport prakticky uzavřený.

„Prvotní návrh za sportovní prostředí potřeboval přepracovat, proto jsme přišli s upraveným řešením. Posunout nás mohou příjemnější metody antigenních testů a úhrada zdravotními pojišťovnami,“ prohlásil předseda ČUS Miroslav Jansta.

Sportovat by podle návrhu, který obdrželi ministr zdravotnictví a premiér Andrej Babiš, šlo i v pátém rizikovém stupni. Rekreační hráči by tak například mohli využít tenisové haly nebo badmintonová centra, a to pouze v režimu dvou osob na jeden kurt. Uzavřené by však musely být šatny a sprchy.

„Nepřijde nám logické, když stát povolí nakupování v obchodech a zároveň zakáže vstup do nafukovacích hal, které by využívali dva lidé z dostatečné vzdálenosti. I za nejhorší situace by měli lidé dostat šanci uvnitř sportovat. Víme, že si to na základě ohlasů z celé republiky moc přejí,“ prohlásil Jansta.

Současná opatření nepovolují otevřít vnitřní sportoviště ani ve 4. stupni. V nově připraveném návrhu by mohlo využít halu maximálně šest lidí v roušce nebo s platným antigenním testem bez roušky. Tím by se mohly znovu rozběhnout také tréninky dětí.

Ve 3. stupni by už mohlo vnitřní sportoviště využívat deset lidí nebo maximálně jedna osoba na 15 metrů čtvrtečních. Venku by mohly sportovat dva hrací týmy na jedné ploše.

Autor:

ANALÝZA: Případ Kenosha. Média si napsala vlastní verzi

Premium Půlka Ameriky si udělala z Kylea Rittenhouse, jenž zastřelil dva lidi, vzorovou karikaturu bílého rasisty s puškou, a...

Pět nejčastějších chyb, které Češi dělají v penzijním spoření

Premium Ve starém „penzijku“ si na důchod spoří více než tři miliony Čechů a v nových fondech už přes 1,3 milionu lidí. Stát...

Strach se do lidí pouští jako jed. Horší než covid je hysterie, říká herec Dušek

Premium Je hercem, režisérem, scenáristou, moderátorem. Renesančního ducha zřejmě Jaroslav Dušek zdědil po svém rodu s modrou...

První kroky: Deník, který uchová jedinečné vzpomínky ze života dítěte
První kroky: Deník, který uchová jedinečné vzpomínky ze života dítěte

Napište sobě a svému dítěti příběh začátku nového života se všemi drobnými obyčejnostmi, které přirozeně zapomínáme. Vznikne tím unikání rodinná...

Mohlo by vás zajímat