Úterý 14. května 2024, svátek má Bonifác

SuperMax Biaggi vyhrál první závod superbiků v Brně, druhý Američan Spies

13:17
BRNO - První jízdu desátého závodu mistrovství světa superbiků v Brně vyhrál Ital Max Biaggi na aprilii před Španělem Carlosem Chekou na hondě. Český jezdec Jakub Smrž na stroji ducati skončil šestý.

Max Biaggi. foto: ČTK

Biaggi opět potvrdil, že mu brněnská trať svědčí. Vyhrál na ní v součtu se závody Grand Prix silničních motocyklů už podeváté. V superbicích vystoupil na nejvyšší stupínek po dvouleté přestávce a před dvěma lety vyhrál i jeden superbikový závod v Brně.

Druhou jízdu brněnského závodu na Masarykově okruhu vyhrál nejrychlejší jezdec kvalifikace Američan Ben Spies na yamaze. Domácí pilot Jakub Smrž obsadil deváté místo se ztrátou 21,725 sekundy.

Vedení v průběžné klasifikaci šampionátu udržel Japonec Norijuki Haga, jenž dojel šestý.