Max Biaggi.

Max Biaggi. | foto: ČTK

SuperMax Biaggi vyhrál první závod superbiků v Brně, druhý Američan Spies

•   13:17
BRNO - První jízdu desátého závodu mistrovství světa superbiků v Brně vyhrál Ital Max Biaggi na aprilii před Španělem Carlosem Chekou na hondě. Český jezdec Jakub Smrž na stroji ducati skončil šestý.

Biaggi opět potvrdil, že mu brněnská trať svědčí. Vyhrál na ní v součtu se závody Grand Prix silničních motocyklů už podeváté. V superbicích vystoupil na nejvyšší stupínek po dvouleté přestávce a před dvěma lety vyhrál i jeden superbikový závod v Brně.

Druhou jízdu brněnského závodu na Masarykově okruhu vyhrál nejrychlejší jezdec kvalifikace Američan Ben Spies na yamaze. Domácí pilot Jakub Smrž obsadil deváté místo se ztrátou 21,725 sekundy.

Vedení v průběžné klasifikaci šampionátu udržel Japonec Norijuki Haga, jenž dojel šestý.