Sobota 18. září 2021, svátek má Kryštof
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Tenisté vyzvou Argentinu v semifinále Davis Cupu v pražské O2 areně

Davis Cup

  18:31
PRAHA - Čeští tenisté budou hostit Argentinu v zářijovém semifinále Davisova poháru v pražské O2 areně. Dějiště zápasu dnes definitivně potvrdili pořadatelé z České sportovní. Po loňském finálovém triumfu v libeňské hale nad Španělskem se tentokrát tým kapitána Jaroslava Navrátila pokusí tamtéž vybojovat postup do utkání o titul.

Český daviscupový tým. V modrém je Lukáš Rosol. foto: ČTK

"Od počátku vše k O2 areně směřovalo. Roli hrály požadavky Mezinárodní tenisové federace, naše nezapomenutelné zážitky a zkušenosti z loňských finále, bezkonkurenční tuzemská kapacita O2 areny i vývoj a los obou soutěží. Nadcházející semifinále může být na dlouhou dobu poslední velkou tenisovou událostí hranou doma," uvedl majitel České sportovní Miroslav Černošek v tiskové zprávě.

Tenistky, které loni v O2 areně obhájily prvenství ve Fed Cupu po výhře nad Srbskem, vypadly v nedávném semifinále s Itálií. "Velké ženské finále se tak v Ostravě neuskuteční. Muži by případné finále hráli určitě venku, navíc prognóza možných utkání v příštím roce nevypadá pro české fanoušky tenisu příznivě. Proto jsme zvolili to nejlepší, co máme z pohledu fanoušků i tenistů k dispozici," řekl Černošek.

Semifinále s Argentinou sehrají tenisté od 13. do 15 září. "Věřím, že si opět připomeneme atmosféru loňského finále a diváci nám pomohou postoupit. To, co jsme prožívali loni v listopadu, byl tenisový sen a asi nikoho z nás nenapadlo, že si ho můžeme za necelý rok zopakovat, i když půjde 'jen' o semifinále," uvedl kapitán Navrátil. Předprodej vstupenek bude zahájen v polovině srpna.

Nesmysly o inflaci v Česku. Znovu bude nízká, uvidíte, tvrdí ekonom Michl

Premium ČSÚ zveřejnil, že inflace je nejvyšší od roku 2008, 4,1 %. Hned v pátek jsem k tomu vydal v MF DNES článek „Nebojte se...

Chci přidat 20 tisíc. Generaci Z kuráž nechybí, s trpělivostí už je to horší

Premium Sedmatřicetiletý Libor vede pobočku banky v krajském městě. Za poslední měsíce přijal několik mladých lidí, dvacátníků...

Hladovění je to nejlepší, co pro sebe lidé mohou udělat, říká neurolog

Jde o největší problém současné medicíny, a to bez ohledu na covid-19 - Alzheimerova nemoc, nejčastější typ demence....

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat