4. prosince 2010 14:05 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

TIME OUT LN: Výběr pořadatelských zemí je sázka na 'nejistotu'

Brazílie - Portugalsko (brazilští fanoušci). | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Brazílie - Portugalsko (brazilští fanoušci). | foto: Reuters

PRAHA Jako by se pánové z Mezinárodní fotbalové federace FIFA a z MOV dohodli. V roce 2014 se fotbalové mistrovství světa uskuteční v Brazílii, která o dva roky později uspořádá i olympiádu. Podobné akce, ale v opačném pořadí, uvidí Rusko – fotbal mu nyní přiřkli pro rok 2018 a Soči spatří o čtyři roky dříve zimní olympiádu. První podnik napoví, jak dopadne ten druhý.

V poslední době se vůbec stává zvykem, že se velké akce přidělují "méně jistým" či "diskutabilním" destinacím. Takovým, o nichž se věřilo a snad pořád věří, že může dojít ke změně k lepšímu. Těžko ale říci, jestli se v Riu přestane střílet a okrádat či jestli v zemi, kde ještě před dvěma desetiletími "zítra znamenalo včera", skončí vraždy nepohodlných novinářů (mj. Anna Politkovskaja), kteří psali o nové, tiché totalitě.

V bolševickém Pekingu dva dny po olympijských hrách také začala téct v koupelně novinářského pokoje žlutá voda a Ptačí hnízdo se opět zahalilo do smogového mraku.

Po olympiádě získal Putin mistrovství světa ve fotbale - ZDE

Najdete na Lidovky.cz