Sobota 22. června 2024, svátek má Pavla
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Tragédie. Při vytrvalostním závodu nepřežil 'šeroslepý' závodník srážku s autem

Sport

  12:14
SYDNEY - Pořadatelé vytrvalostního cyklistického závodu Indian Pacific Wheel Race napříč Austrálií soutěž předčasně ukončili poté, co jeden z vedoucích jezdců nepřežil kolizi s automobilem.

Mike Hall. foto: Reprofoto

Pětatřicetiletého Mika Halla srazilo auto v pátek nad ránem na silnici jižně od Canberry a britský závodník, jenž figuroval v době nehody na druhém místě, zraněním na místě podlehl. „Mike miloval tyto ultra-vytrvalostní závody, jeho odkaz tu zůstane s námi napořád,“ napsali organizátoři poté, co potvrdili jeho smrt.

Zároveň dodali, že budou spolupracovat s policií při vyšetřování a sami také pátrat po příčinách neštěstí. U protinožců se začalo spekulovat o tom, zda za smrtí nestojí případně i Hallovy problémy se zrakem.

On sám se k nim totiž přiznal na svých facebookových stránkách. „Když se setmí a do toho svítí pouliční lampy, tak mívám problém zaostřit,“ napsal ve čtvrtek večer po dojezdu etapy.

„Potřebuji si hlavně odpočinout, hlavně kvůli očím, protože dneska jsem měl opravdu problém pořádně vidět,“ dodal. Druhý den nad ránem, krátce po šesté hodině pak došlo ke zmíněné nehodě, při které zemřel.

„Řidič je v šoku a budeme ho muset vyslechnout později. Každopádně prvotní šetření neukázala na to, že by řídil opilý, nebo překročil povolenou rychlost,“ řekl pro australská média seržant místní policie Chris Meagher.

Maratonský závod od oceánu k oceánu odstartoval se zhruba 70 cyklisty 18. března v Perthu u Indického oceánu. Už v pondělí jiné vozidlo srazilo severně od Adelaide Eoina Marshalla, který ale z nehody vyvázl „jen“ s lehčím poraněním hlavy a zlomenými žebry.

Po 5500 kilometrech měl Indian Pacific Wheel Race skončit dnes u slavné opery v Sydney na pobřeží Pacifiku.

Autor: