Pondělí 13. července 2020svátek má Markéta 8 °C polojasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Trenér Lubor Blažek považuje i stříbro za velké vítězství

Trenér Blažek. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Trenér Blažek. | foto: Reuters

KARLOVY VARY Trenér českých basketbalistek Lubor Blažek si cení stříbrné medaile z mistrovství světa stejně, jako kdyby jeho tým celý šampionát vyhrál. Reprezentantky podle něj dosáhly maximálního možného výsledku už finálovou účastí a ani závěrečná prohra s týmem USA Blažkovi dojem z šampionátu nepokazila. Zatím však zdaleka není jisté, jestli bude u týmu pokračovat, protože smlouva mu po MS končí a zatím s vedením federace nejednal o jejím prodloužení.

Celý turnaj na něj prý udělal velký dojem. "Jsem rád, že naše cesta lidi tak chytla. Kolem mě se řeší jen basket, to je skvělé. Budu rád, když talenty přijdou do hal a budou chtít dohnat své vzory. Mají jich po mistrovství dost - třeba Hanu Horákovou, Evžu Vítečkovou," uvedl Blažek.

Na nedělní večer si prý chystal směrem k hráčkám speciální děkovnou řeč.

"Emoce tam byly, když jsem jim podával ruku na palubovce, i to byly super chvíle. Chci jim ještě něco říct naprosto přesně, bez emocí. Tento dík musí být dokonalý, abych z toho měl dobrý pocit. Protože jsem vedl neuvěřitelné družstvo," řekl Blažek.

Česko - USA (český kouč Blažek).

Atmosféra finálového zápasu jej prý uhranula. "I přes prohru si to každý musel užít. Ten konec byl velká odměna. To člověk nezažije dvakrát za život, byl bych rád, kdyby to tak bylo, ale ještě jsem to nezažil. Snilo se mi o něčem podobném a splnilo se to," uvedl Blažek, který jako asistent Jana Bobrovského byl u stříbra a zlata z

evropských šampionátů v letech 2003 a 2005. "Myslel jsem tehdy, že toto nic nepřebije, ale tohle je větší zážitek. Je to velký úspěch celého českého basketu," prohlásil Blažek.

O tom, zda bude u týmu pokračovat, ale krátce po finále mluvit nechtěl.

Smlouvu s federací měl jen do konce šampionátu. "Je to o budoucnosti týmu, ne mojí. Je třeba udělat plán s výhledem na olympiádu, nastavit koncepční práci. Je to o tomto týmu, aby zůstal pohromadě a pracoval jako dosud. A je jedno, jestli je tam Petr, nebo Pavel. Hlavně, aby měl klid na práci a jen na basket," dodal Blažek.

Pizingerová: Mé těhotenství je jako příbalový leták, mám všechny symptomy

Dva v autě, rozdělení do skupin. Fotbaloví sudí se chrání před nákazou | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Začátkem roku Vendula Pizingerová oslavila osmačtyřicítku a také zjistila, že čeká dítě. Těhotenství oznámila na...

Neurolog: Alzheimera a parkinsona může ovlivnit strava. Opatrně s mléčnými výrobky

Dva v autě, rozdělení do skupin. Fotbaloví sudí se chrání před nákazou | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Jako jeden z mála na světě dokáže vyčíst z ultrazvukových snímků riziko Parkinsonovy, Alzheimerovy a dalších chorob....

KOMENTÁŘ: Rusko má problém. Vidíme do vaší ambasády, dala najevo BIS

Dva v autě, rozdělení do skupin. Fotbaloví sudí se chrání před nákazou | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Vypovězením diplomatů-špionů Andreje Končakova a Igora Rybakova formálně skončila ricinová aféra ruské ambasády. Ať si...

Trpí vaše dítě nadváhou? Bez odborné pomoci se nadbytečných kil jen tak nezbaví
Trpí vaše dítě nadváhou? Bez odborné pomoci se nadbytečných kil jen tak nezbaví

Obézních dětí přibývá. Přispívá k tomu současný životní styl, ve kterém chybí pohyb a pobyt na čerstvém vzduchu. Tyto děti jsou pak náchylnější k různým nemocem a často trpí i jejich psychika.