Úterý 21. března 2023, svátek má Radek
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Karlovy Vary žijí basketbalem. Za lístek dám, co si řeknete, nabízí muž

Sport

  18:23
KARLOVY VARY - Nemůžete sehnat vstupenku na finále s Amerikou? Mladík stojící za pultem trafiky, stejně jako majitel penzionu se při pohledu na visačku na krku nerozpakují. "Dám, co si řeknete," přitvrdí muž s ruským přízvukem. Úspěšná jízda českých basketbalistek závěrečnými koly světového šampionátu udělala své, Karlovy Vary mají svůj hit.

Česko - Bělorusko (radost českých basketbalistek). foto: ČTK

Lázeňské město sice neztrácí svůj obvyklý rytmus, promenády jsou plné hostí, kteří sem přijeli za zcela jiným účelem, jakmile se však v této čtvrti objeví vysoká děvčata s českými symboly, hned je obklopí hloučky převážně mladých příznivců.

Návštěvnost MS

Mistrovství světa v basketbalu žen, které hostí Česká republika, navštívilo před dnešním posledním dnem turnaje dohromady 153.674 diváků. V průměru to znamená téměř 2700 diváků na jeden zápas. To je o 60 procent vyšší návštěvnost než na minulém šampionátu v Brazílií.

ČTK

Podpisy, společné fotografie, gratulace. A před hotelem Pupp, kde jsou reprezentantky ubytovány, jsou skupinky fanoušků ve střehu pořád.

"Ne, nevadí mi to. Lidi pro nás dělají při zápasech strašně moc, takhle jim to můžeme oplatit," říká kapitánka českého týmu Hana Horáková.

Také Karlovy Vary, město spíše hokejové, se umí radovat z basketbalových vavřínů i mimo KV Arénu. Potvrdily to houkající automobily a vlajícími vlajkami, jež projížděly městem po pátečním triumfu s Austrálií, stejně jako po sobotní vítězné semifinálové bitvě s Běloruskem.

Jak to bude dnes večer, po velkém finále? "Vyjedeme zase. I kdyby holky prohrály, už mají splněno. Světové stříbro, to je přece bomba, ne?" nadzvedne obočí mladík, který stojí s českou vlajkou u haly už před zápasem o třetí místo Španělsko - Bulharsko.

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!