Neděle 14. srpna 2022, svátek má Alan
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Trénovat volejbalové reprezentace chce i Brazilec

Sport

  22:25
PRAHA - Šestnáct kandidátů včetně sedmi Čechů zůstalo ve hře o pozici trenérů u volejbalových reprezentací. Mezi nimi jsou i dosavadní kouč mužů Jan Svoboda a žen Jiří Šiller, kterým na konci minulého roku vypršely smlouvy.

Čeští volejbalisté na mistrovství Evropy foto: ČTK

Od středy 1. února povede šestičlenná výběrová komise svazu s kandidáty pohovory. Původně se do výběrového řízení přihlásilo 20 zájemců, přihlášky čtyř z nich ale neměly potřebné náležitosti. Ve hře jsou také tři kouči z evropské volejbalové bašty Itálie, ale i jeden z Brazílie.

"I když já osobně preferuju spíš české trenéry, úroveň připravenosti zahraničních, co se týče koncepce, přesahuje úroveň českých," řekl Zdeněk Haník, předseda volejbalového svazu a bývalý trenér národního týmu.

O reprezentaci mužů mají zájem z českých odborníků českobudějovický Svoboda, příbramský Petr Brom, Milan Fortuník, Josef Smolka z Benátek nad Jizerou a Martin Demar působící ve francouzském Nantes. Z cizinců Ital Flavio Gulinelli z Cunea, Belgičan Vital Heynen z Maaseiku, Brazilec Mauricio Paes z francouzského Tours, kde vede reprezentanty Petra a Davida Konečné, a také Slovák Ivan Husár.

České volejbalistky by chtěli trénovat Šiller, Luboš Bednář, Slovák Marek Rojko, Italové Carlo Parisi (v klubu Busto Arsizio vede Havlíčkovou s Havelkovou) a Bruno Napolitano (manžel reprezentantky Šenkové), dále Němec Jan Lindenmair a Belgičan žijící v Nizozemsku Jean-Pierre Staellens.

Pohovory s kandidáty jsou naplánovány do pondělí 6. února, Brazilec Paes kvůli rodinným problémům dorazí později. První reprezentační akcí bude v červnu Evropská liga.

Autor:

Neklidné nohy či noční děs. Poruchy spánku předcházejí nemocem, říká neurolog

Premium Říká se, že dobrý spánek je sladší než med. Což naznačuje jeho hlavní funkci: nechat tělo odpočinout. A působí i coby...

Oktagon bez Rusů, zájem o ostrovy i kdo s kým o titul. Co chystá Novotný

Premium Letní turnaj na pražské Štvanici zaujal i uznávané zámořské experty, kteří se jinak výhradně věnují nejlepší soutěži...

Dnes se bavím líp i bez drog a alkoholu, říká terapeut a bývalý narkoman

Premium Jeho příběh je drsný, ale má happy end. Čtrnáctileté balancování na hraně s pervitinem, závislost, lži, prostitutky,...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat