27. listopadu 2011 12:26 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Tsonga mi zkrátka nedal šanci, litoval Berdych

Tomáš Berdych | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Tomáš Berdych | foto: Reuters

LONDÝN Tomáše Berdycha trápila při sobotním prohraném semifinále Turnaje mistrů v Londýně únava a počínající nemoc. Porážka s Francouzem Jo-Wilfriedem Tsongou ho mrzela, ale uznal, že soupeř byl lepší. Nyní si česká jednička chce po náročné sezoně především odpočinout od tenisu a vyrazit na dovolenou.

"Chybělo mi toho hodně. Dneska byl prostě lepší," řekl Berdych po utkání, ve kterém Tsongovi podlehl 3:6 a 5:7. "Necítil jsem se dobře, už od rána jsem byl dost rozlámaný," uvedl český tenista, který po příjezdu do haly zašel za lékařem. "Naměřil mi zvýšenou teplotu a pak jsem si vzal nějaké prášky. S tím se těžko hraje," dodal.

Připomněl, že byl unavený z těžkého třísetového zápasu, který v pátek večer sehrál s Davidem Ferrerem. "To člověk samozřejmě špatně spí, takže se cítí fakt mizerně. A když se do toho přidá něco takového, tak ten pocit je opravdu nic moc," podotkl.

ČTĚTE TAKÉ

"Určitě to hrozně mrzí. Ale tak to je. Dopadlo to, jak to dopadlo," uvedl Berdych a zdůraznil, že se nechce na svůj stav vymlouvat. "Měl jsem možnost se rozhodnout, jestli do toho jít nebo ne. Chtěl jsem do toho jít," řekl. "Hrál opravdu solidně, dobře servíroval. Nedal mi vůbec šanci," konstatoval.

"Když člověk není stoprocentně fit, tak spoléhá jen na to, co udělá soupeř, a to není dobře. Ale šel jsem tam s tím, že to zkusím nějak přebojovat. I tak to nebyl žádný velký pytel," poznamenal. Se svým výkonem nebyl spokojen ani Tsonga. "Nehrál jsem dobrý tenis, ale vyhrál jsem. Takže jsem opravdu šťastný, že jsem se tady dostal do finále," prohlásil.

Berdych je s postupem do semifinále Turnaje mistrů "vcelku spokojený". Po Ivanu Lendlovi se stal druhým Čechem, který to dokázal. "Jsem rád, že jsem se poučil z loňských zkušeností, které se mi letos podařilo zužitkovat, a bylo z toho semifinále," uvedl, ale zalitoval těsné prohry se světovou jedničkou Novakem Djokovičem.

Jo-Wilfried Tsonga
Roger Federer se raduje z postupu

Ve finále Turnaje mistrů se Jo-Wilfried Tsonga (vlevo) střetne s Rogerem Federerem

Nyní Berdych myslí především na odpočinek. "Teď pojedu domů a budu odpočívat, protože ta sezona byla neuvěřitelně dlouhá," řekl s tím, že hodně sil mu ubralo utkání baráže Davisova poháru s Rumunskem po grandslamovém US Open. "Trvalo mi dlouho se z toho dostat," dodal.

Teď se ale chystá na dovolenou. "Určitě vyrazím někam do tepla, ale nevím místo. Nemusejí to všichni vědět," poznamenal. Těší se především, že vypadne z každodenního stereotypu. "Těším se na to, že se vzbudím, kdy budu chtít, budu jíst, kdy budu chtít, a nebudu muset dodržovat ten dril," řekl Berdych. K tenisu se hodlá vrátit až před Vánoci.

Nechystá se na speciální fyzickou přípravu. "Vzhledem k tomu, že to je třetí sezona, která neměla žádnou pauzu, tak nejlepší příprava pro mě je si dobře odpočinout," řekl český tenista. Svůj program v příští sezoně chce "poskládat trochu jinak" a připravovat se také jinak než dosud.

V uplynulé sezoně vyzdvihl především vítězství na turnaji v Pekingu. "Není to snadný turnaj. Jsem rád, že jsem titul přidal a nebylo to jako v minulé sezoně, kdy jsem tady na Turnaji mistrů byl jediný z osmi, kdo za rok nevyhrál turnaj," prohlásil Berdych.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!