Čtvrtek 9. prosince 2021, svátek má Vratislav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Silný vítr a sníh. První závod Turné čtyř můstků zmařilo počasí

Sport

  19:27aktualizováno  19:59
OBERSTDORF/PRAHA - Úvodní závod Turné čtyř můstků ve skocích na lyžích v německém Oberstdorfu byl vinou nepříznivých podmínek zrušen v průběhu prvního kola. Jury nyní jedná o případném náhradním termínu. Start závodu byl opakovaně odložen kvůli větru a sněžení, soutěž pak byla několikrát přerušena. Jediný český skokan na startu Roman Koudelka se k pokusu nedostal.

V Oberstdorfu odskákalo v neděli jen několik závodníků. foto: Reuters

Silný vítr provázel už sobotní kvalifikaci a český favorit kvůli tomu skok dokonce vynechal. Samotný závod ohrožovalo počasí celý den. Nejprve se nad Oberstdorfem přehnala sněhová vánice, kvůli níž bylo zrušeno zkušební kolo. V areálu za vytrvalého sněžení dál foukal silný vítr, který dosahoval v nárazech až 50 km za hodinu.

Start byl původně naplánován na 16:30, skákat se začalo až po 18. hodině, ale závodníci spíš čekali, než soupeřili mezi sebou. Z nájezdu se v různě dlouhých intervalech spustilo jen jedenáct skokanů a po dalším přerušení jury rozhodla, že téměř 25.000 diváků se tentokrát vítěze nedozví. Úvodní závod Turné byl zrušen poprvé v historii.

Fanoušci v nevlídném počasí netrpělivě vyhlíží začátek závodů.
První závod 63. ročníku Turné čtyř můstku byl nakonec odložen na další den.
Čištění stopy. Pořadatelé měli se sněhovou nadílkou plné ruce práce.
Start závodu byl několikrát odložen, po neúplném prvním kole jej nakonec...

Pondělní náhradní termín umožňuje další program Turné. Kvalifikace druhého dílu v Ga-Pa je totiž naplánována až na Silvestra. Předpověď na pondělí ale také není dobrá, spekulovalo se proto i o přesunutí závodu právě do Ga-Pa.

Druhého muže Světového poháru Koudelka čeká v úvodním kole souboj s japonským veteránem Noriakim Kasaiem. Jakub Janda, Jan Matura a Antonín Hájek se do závodu nekvalifikovali.

I proto se cestou z Kontinentálního poháru ve švýcarském Engelbergu připojí k týmu trojice Lukáš Hlava, Martin Cikl a Čestmír Kožíšek, kteří by se o případnou nominaci kouče Richarda Schallerta měli poprat s reprezentačními kolegy při tréninku na druhý závod v Ga-Pa.

Autoři: ,

TEST: Hodinky místo mobilu děti pohlídají i zabaví

Premium Co umějí chytré hodinky se SIM kartou pro děti? Nahradí mobil. Dá se na ně dovolat a většinou i sledovat jejich polohu...

Opatření bojkotuje stále více lidí, cítí se podvedeni, říká psycholog

Premium Doba covidová je už dlouhá. Zatímco při první vlně epidemie byli lidé v Česku většinou ukázkově disciplinovaní, nyní je...

Velké dilema třetí dávky: míchat, či nemíchat vakcíny?

Premium Posilující dávka očkování naráží na možnost volby. Řada Čechů řeší, kterou vakcínou si nechat svoji imunitu proti...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat