Pondělí 4. března 2024, svátek má Stela
130 let

Lidovky.cz

Sport

Vdova po Kobem Bryantovi lobuje za zákon o bezpečnějším provozu helikoptér

V Super Bowlu uctili památku nedávno zesnulé basketbalové legendy Kobeho Bryanta, jeho třináctileté dcery Gianny a dalších lidí, kteří s nimi cestovali v helikoptéře foto: ČTK

Washington - Vdova po basketbalové hvězdě Kobem Bryantovi Vanessa vyzvala americké zákonodárce, aby přijali zákon o bezpečnosti provozu helikoptér, který by nesl jméno jejího manžela a dcery. Ti zemřeli spolu s dalšími sedmi lidmi při lednové havárii vrtulníku v Kalifornii.
  20:06

Demokratičtí členové Kongresu předložili odpovídající zákon ve čtvrtek. Podle něho by napříště bylo povinné, aby byly helikoptéry převážející alespoň šest osob vybaveny bezpečnostním systémem sledujícím terén s alarmem a černými skříňkami, které by nahrávaly zvuk v kokpitu a zaznamenávaly letová data.

Vanessa Bryant za doprovodu Michaela Jordana.
Po LA je nespočet ohromných obrazců Kobeho Bryanta.

„Jsem přesvědčená, že je možné, že by Kobe a Gianna stále byli naživu, kdyby jejich helikoptéra měla vybavení podle tohoto návrhu federálního zákona,“ řekla Vanessa Bryantová pro CNN. Návrh, aby zákon nesl jméno jejího manžela a dcery, ji prý hluboce dojal. „Spojení jejich jmen se zákonem, který má potenciál zachránit bezpočet životů, je odpovídající uctění jejich památky,“ dodala.

Slavný basketbalista zahynul koncem ledna při pádu vrtulníku i se svou třináctiletou dcerou a dalšími lidmi na cestě na dětský basketbalový turnaj.

Autor:

Potkejte se s námi o víkendu v Brně! Rozdáme přes 1000 produktů k testování
Potkejte se s námi o víkendu v Brně! Rozdáme přes 1000 produktů k testování

Na brněnském výstavišti proběhne od čtvrtka 29. února do soboty 2. března veletrh ProDítě. Najdete tam přehlídku kočárků, autosedaček a dalšího...