Neděle 26. května 2024, svátek má Filip
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

VIDEO Kousal soupeře jako Tyson. Trenér napadeného jej uzemnil hákem

Sport

  7:00
MNICHOV - Na boxerském galavečeru, jehož hlavním chodem byl zápas mezi domácím talentem polotěžké váhy Tonim Kraftem a českým veteránem Tomášem Adámkem, zažili fanoušci i pořádné neboxerské „vzrůšo“.

Zápas Pesice s Klimentou doprovázalo skandální chování druhého jmenovaného. foto: Facebook

Už ve čtvrtém zápase večera v hale Eisbach Studios v Mnichově se proti sobě postavili v zápase křížových vah Srb Andrej Pešič, který je svěřencem promotéra celé akce Alexandra Petkoviče, a Rakušan Astrit Klimenta.

Ten se hned v prvním kole pokusil o hlavu vyššího protivníka kousnout do ucha, to mu ale nevyšlo. Když svůj neboxerský atak zopakoval v závěru dějství, oheň byl na střeše. Proti čtyřiadvacetiletému Rakušanovi vystartoval na začátku přestávky i zmíněný Petkovič, což Klimenta neunesl a praštil jej.

To ale neměl dělat. Pětatřicetiletý Petkovič byl ještě loni v lednu aktivní boxerem, na kontě má celkem 58 profesionálních soubojů – většinu z těch posledních pak v těžké váze – v minulosti boxoval také o světový pás v křížové divizi.

A rozjetého Rakušana se po krátké slovní výměně jal zkrotit tak, jak umí nejlépe – ručně. Rychlým, svižným levým hákem Klimentu „roztančil“ a poslal do provazů. Než se ten vzpamatoval, ringový jej diskvalifikoval.

„Vzal jsem právo do svých rukou, udělal jsem krok zpět a trefil ho do brady svým levým hákem,“ přiznal Petkovič, že moc dobře věděl, co dělá. Nabroušený bijec jej totiž dle televizních komentátorů hodně nevybíravě urazil.

Jisté je, že bijec, který dal vzpomenout na slavný kousající kousek jistého Mika Tysona ze druhého setkání s Evanderem Holyfieldem, si v nejbližších měsících a nejspíše i letech na německé půdě nezaboxuje. Kromě toho, že Petkovič jej nyní už hned tak na svá gala nepozve, hrozí Klimentemu i tvrdý postih od německého svazu.

Novinářská povinnost na závěr: Adámek sice bojoval a předvedl dle ohlasů kvalitní výkon, z výhry se nakonec radoval neporažený německý talent Kraft.

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!