Sobota 27. listopadu 2021, svátek má Xenie
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Sport

VIDEO: Kulečníkový zázrak. Bezruký Pákistánec vyhrává lokální turnaje, teď se chce probojovat do světa

Mohammad Ikram. foto: Twitter.com/ News 1130

Doporučujeme
Paňdžáb - Přestože se Mohammad Ikram narodil bez obou horních končetin, nenechal se odradit na cestě za svým celoživotním snem - zahrát si kulečník. Dvaatřicetiletý Pákistánec svoji techniku vypiloval natolik, že vyhrál tři lokální turnaje a chce prorazit do světa.
  5:00

Když mu bylo deset let, sledoval další děti, které hrály na zaprášených stolech před svým domem kulečník. Mohammad Ikram prahnul potom, aby si zahrál také, nejdříve ale musel zjistit, jak na to.

„V té době jsem si přál, abych měl paže, abych mohl hrát také,“ vzpomíná Ikram.

Nakonec ale našel vybroušenou techniku. Rodák z pákistánské provincie Paňdžáb se opře o kulečníkový stůl, jeho tvář se téměř dotýká bílé koule a když vyhodnotí všechny možnosti, odpálí jí bradou.

Když poprvé přišel do kulečníkového klubu 10 kilometrů od Paňdžábu, majitel ho vyhodil s tím, že tu nemá co dělat. Ikram ho ale nakonec přesvědčil a postupně začal udivovat své protihráče brilantní hrou.

„Lidé v klubu nevěřili, že můžu hrát bradou, ze začátku mě odsuzovali. Postupem času mě ale vzali mezi sebe a já žiju svůj sen, jsem neuvěřitelně šťastný,“ vyznává se Ikram, jemuž se povedlo vyhrát v tamním klubu už tři turnaje.

A jeho další cíle?

„Přál bych si, abych mohl odejít do zahraničí a hrát před ostatními národy. Chci přinést slávu Pákistánu,“ věří Ikram v nabrání nových zkušeností.

Autor:

ANALÝZA: Případ Kenosha. Média si napsala vlastní verzi

Premium Půlka Ameriky si udělala z Kylea Rittenhouse, jenž zastřelil dva lidi, vzorovou karikaturu bílého rasisty s puškou, a...

Pět nejčastějších chyb, které Češi dělají v penzijním spoření

Premium Ve starém „penzijku“ si na důchod spoří více než tři miliony Čechů a v nových fondech už přes 1,3 milionu lidí. Stát...

Strach se do lidí pouští jako jed. Horší než covid je hysterie, říká herec Dušek

Premium Je hercem, režisérem, scenáristou, moderátorem. Renesančního ducha zřejmě Jaroslav Dušek zdědil po svém rodu s modrou...