16. srpna 2019 11:15 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

VIDEO: Letecké neštěstí bývalého závodníka. Z hořícího vraku se však dostal bez vážnějšího zranění

Fotka z leteckého neštěstí  Dalea Earnhardt. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Fotka z leteckého neštěstí Dalea Earnhardt. | foto: Reuters

Tennessee Bývalý jezdec motoristických sportovních událostí v USA, v nichž startují sportovní speciály v sérii Nascar Dale Earnhardt, je po letecké havárii v americkém státě Tennessee. Po zřícení letadla Earnhardt, jeho manželka i dcera vyvázli bez závažnějších následků.

K leteckému neštěstí došlo těsně před přistáním soukromého letadla na letišti Elizabethton Municipal ve čtvrtek v 15:40 místního času. Podle Federální letecké správy(FAA) letadlo pilotovali dva řidiči, jejichž zdravotní stav je zatím neznámý.

Video z letiště ukazuje práci hasičů, kteří se pokoušejí pacifikovat plameny zničeného letadla:

Čtyřiačtyřicetiletý Američan byl jediným ze členů jeho rodiny, kdo byl převezen s drobnějšími zraněními do nemocnice. FAA již zahájila vyšetřování havárie.

Earnhardt je dvojnásobným vítězem Daytona 500. Se závoděním skončil v roce 2017, nyní se věnuje dráze motoristického komentátora.

Testujeme barefoot boty: Jsou opravdu pohodlné, nebo z nich bolí nohy?
Testujeme barefoot boty: Jsou opravdu pohodlné, nebo z nich bolí nohy?

Někteří je vnímají jako výstřelek pro alternativně založené maminky. Fyzioterapeuti zase prohlašují, že nic lepšího pro nohy neexistuje. My jsme se je rozhodli otestovat na dvou kolegyních z kanceláře a zjistit, kde je pravda.