Úterý 5. července 2022, Den slovanských věrozvěstů Cyrila a Metoděje
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

VIDEO: Extrémní cyklistika: nejrychlejší stroj poháněný člověkem jede 139 km/h

Sport

  15:15
Kanadští inženýři Todd Reichert a Cameron Robertson mají rádi bláznivé vynálezy a pokořování lidských hranic. Oboje spojili v projektu Eta, který je nejrychlejším člověkem poháněným strojem v historii. Na tomto kapotovaném kole dosáhl Reichert neuvěřitelné rychlosti 139 km/h. Jen za pomoci síly svých nohou.

Eta, nejrychlejší člověkem poháněný stroj na světě. foto: Bas de Meijer, redbull.com

Reichert a Robertson z Torontské univerzity, kteří své vynálezy zastřešili jménem Aerovelo, mají za sebou studium kosmického letectví, oba jsou zároveň vášnivými sportovci. Tyto vlastnosti jim už v roce 2013 vynesly prestižní Sikorského cenu za první člověkem poháněnou (a letuschopnou) helikoptéru. Stejně jako v případě helikoptéry Atlas je i za úspěchem Ety geniální konstruktérské řešení, ale také mimořádný fyzický výkon Reicherta.

Pro úspěšný vzlet vrtulníku musel naplno šlapat do pedálů improvizovaného kola, aby roztočil masivní vrtule z ultralehkého materiálu. Atlas, který je i s vrtulemi větší než dopravní letadlo Boeing 737, vystoupal za pomoci svého „pilota“ do výšky 3,3 metru. Reichert vydržel šlapat celých 64 vteřin, než zcela vysílen se svým strojem klesl k zemi. Se Sikorského cenou v kapse.

Sikorského cena

Ocenění, které vypsala v roce 1980 American Helicopter Society pro konstruktéra z jakékoliv země (tým i jednotlivce), který sestrojí letu schopný vrtulník, který bude poháněn pouze lidskou silou. Ocenění pojmenované na počest konstruktéra vrtulníků Igora Sikorského spolu s odměnou ve výši 250 000 dolarů získal až po 33 letech, 11. července 2013, tým konstruktérů Aerovelo z University of Toronto s vrtulníkem Atlas.

Zdroj: Wikipedie.cz

U projektu Eta, kapkovitého zastřešeného monopostu na bázi jízdního kola, se pánové z Aerovelo zaměřili na rychlost. Jejich snem bylo překonat rekord v nejvyšší rychlosti dosažené na stroji s lidským pohonem - 133,8 km/h. „Nejdůležitějším faktorem je snížení odporu vzduchu. Záleží ale na všem, od výběru pneumatik po váhu rámu, namazaném řetězu a třeba i typu ložisek. A důležitý je také motor – tedy pořádně silný cyklista,“ popisuje strategii týmu Reichert.

O tom, že on sám je velmi silným motorem, není pochyb. Během prvních čtyř minut jízdy na rovném a hladkém povrchu silnice v nevadské poušti dosáhl výkonu 350W, poslední minutu, v níž stanovil nový rekord 139,21 km/h, měl výkon dokonce 500W. „Kolo víc nedalo, ale kdo ví, jestli bych to zvládl já,“ svěřil se šťastný rekordman. Pak už jen padnul na asfalt a užíval si pocitu, že se svým týmem zase jednou posunul lidské hranice.

Rekordní jízdu nevadskou pouští si prohlédněte zde:

Cesta do Chorvatska 2022: Jak projet rozkopané Slovinsko a tankovat v Maďarsku

Premium Dobrá zpráva pro dovolenkáře mířící autem na Jadran. Cesta byla letos hladká, na nejrychlejší trase přes Vídeň, Graz...

Zbraně, které zaskočily Putina: „Muskovo“ bombardování

Premium Už druhý den po nočním překročení hranic měli triumfálně projíždět centrem Kyjeva, po čtyřech měsících místo toho vězí...

Jet sto třicet, nebo zpomalit? Na dálnici můžete uspořit litry paliva

Premium Ceny paliv opět atakují rekordy. Také si všímáte, o kolik víc řidičů jezdí poslední měsíce „na spotřebu“? Vyzkoušeli...

Mohlo by vás zajímat