Neděle 1. října 2023, svátek má Igor
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

VIDEO: Nepleť se mezi velké kočky ty malé štěně, pustil se přemožitel Klička do americké obra

Sport

  7:49
NEW YORK - Měla to být poklidná oznamovací tisková konference k očekávanému šlágru boxerské těžké váhy mezi britskou hvězdou Anthonym Joshuou (21-0, 20 KO) a ruským bohatýrem Alexandrem Povětkinem (34-1, 24 KO). Díky Američanovi Jarrellu Millerovi (21-0-1, 18 KO) ale nebyla…

Zleva: Jarrell Miller, Eddie Hearn a Anthony Joshua. foto: www.boxingscene.com

Už v úterý se uskutečnila první tisková konference dvou hvězdných boxerů těžké váhy. Anthony Joshua loni v dubnu převzal po ukrajinské legendě Vladimiru Kličkovi symbolicky pochodeň nejlepšího a nejobávanějšího bijce světa - „The Baddest Man of Planet“, když jej knockoutoval v parádním souboji v jedenáctém kole.

Od té chvíle ani jednou nezaváhal, vyprodával fotbalové arény. Respektive jednu, národní stadion v Cardiffu. A 22. září se vrátí zpět do Wembley v Londýně, aby se zde postavil Alexandru Povětkinovi, svému povinnému vyzývateli skrze federaci WBA (drží ještě pásy IBF a WBO). Ano, tomu „Ruskému vítězi“, který dosud nestačil mezi profíky pouze na Klička (v roce 2013).

Zleva: Jarrell Miller a Anthony Joshua. Vše pozoruje Alexander Povětkin (v obleku).

Zleva: Jarrell Miller a Anthony Joshua.

První setkání se uskutečnilo v New Yorku, jelikož promotér Joshua – Eddie Hearn – má velké plány i v zámoří. Spekulovalo se, že by mohl dorazit i Američan Deontay Wilder, další neporažený šampion (WBC), se kterým se Joshua poslední tři měsíce – zatím neúspěšně – naháněl.

Nedorazil, v rodném Brooklynu byla přítomen jiný americký boxer. Neporažený talent Jarrell Miller, při váze kolem 135 kilogramů něžně přezdíván „Big Baby“. A právě on se vmísil do tradičního pózování boxerů po dokončení odpovědí pro novináře.

A to tak agresivně, že donutil Joshuu otočit se od Povětkina, a věnovat se Millerovi. Oba museli roztrhávat až bodyguardi, Rus mezitím v klidu čekal na svém místě a vše pozoroval. Právě jeho chování pak sklidilo na sociálních sítích největší pozornost a potlesk.

Vysloužil si ho také od samotného Joshuy. „Obrovský respekt Povětkinovi. Když se setkají dva lvi a uslyšíte trochu povyku od štěňátka… Nehraj si s velkými kočkami. Tohle je varování,“ napsal mladý Brit trefně na svůj twitter.

Uvidíme, zda o rok starší Miller případně nebude příští rok v dubnu dalším jeho soupeřem ve chvíli, kdy by se nepovedlo ani na druhý pokus dotáhnout jednání s Wilderem.

Každopádně s Povětkinem se Joshua utká 22. září a očekává se návštěva kolem 90 tisíc fanoušků. A jen tak mimochodem, středeční londýnská tiskovka už proběhla v klidu, bez přítomnosti „štěňat“...