29. června 2019 14:11 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

VIDEO: Roj včel terorizoval mistrovství světa. Kriketisté okamžitě popadali na zem

Detailní záběry ukazují včely, které poletují nad hráči. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Detailní záběry ukazují včely, které poletují nad hráči. | foto: Reuters

DURHAM Pokud byste na zápas mistrovství světa v kriketu mezi Srí Lankou a Jihoafrickou republikou dorazili až v jeho průběhu, uviděli byste na hřišti jen samé ležící muže. Nad nimi se totiž vznášel roj včel.

Hřiště v anglickém Durhamu, a zejména hezky posekaná tráva na něm, přilákala bzučící hmyz. Pro fandy kriketu nezvyklý obrázek, neboť na kriketových stadionech v severovýchodní Anglii tento problém neřeší tak často, byť občas se to jinde stává.

Fanoušci v první chvíli nechápali, co se na hřišti děje.

Fanoušci v první chvíli nechápali, co se na hřišti děje.

Před hmyzem se snažili schovat hráči i rozhodčí.

Před hmyzem se snažili schovat hráči i rozhodčí.

Komentátoři na Twitteru si vzpomněli na to, že podobně byl přerušen duel právě těchto dvou soupeřů, a to v JAR v roce 2017.

Naštěstí se po chvíli roj včel vzdálil a střetnutí mohlo pokračovat. V utkání nakonec zvítězila Jihoafrická republika, nicméně všichni hráči byli pravděpodobně rádi, že zápas ve zdraví přežili.

Jan Krejcar

Autor

Jan Krejcarjan.krejcar@lidovky.czČlánky

INSPIRACE NA VÁNOCE: Vánoční cukroví letos o  něco zdravěji
INSPIRACE NA VÁNOCE: Vánoční cukroví letos o něco zdravěji

Brzy tu máme první adventní neděli, a tak je načase začít sbírat recepty na vánoční cukroví. Z čeho tahle tradice vznikla a jak si letos sváteční dobrůtky připravit o něco zdravěji?