Sobota 13. července 2024, svátek má Markéta
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

VIDEO: Tlustý, ale zpět. Fury se začíná předvádět v ringu, chce znovu vládnout

Sport

  15:44
PRAHA - Bývalý britský boxer těžké váhy Tyson Fury se poslední dva dny pochlubil několika tréninkovými videi. Důvod je nasnadě, neporažený obr z Manchesteru už ohlásil na příští duben velkolepý comeback.

Tyson Fury je zpět v tréninku. foto: repro Youtube

Vrátím se, nevrátím se, vrátím se, nevrátím se.

Takto si v posledních měsících několikrát pohrával s fanoušky stále teprve devětadvacetiletý Tyson Fury, který 28. listopadu 2015 ukončil téměř desetiletou navládu Ukrajince Vladimira Klička nad těžkou vahou.

Comeback chystal už na letošní jaro, jenže z toho sešlo, byť se v té době objevil v tréninku. Stejně jako následně v létě. Jenže místo přípravy dál tloustl až na úctyhodných 180 kilogramů!

Tyson Fury je zpět v tréninku.
Tyson Fury je zpět v tréninku.

Tyson Fury je zpět v tréninku.

Nyní se zdá, že to s návratem myslí definitivně vážně. Objevuje se stále více na veřejnosti, zároveň pochopil, že pokud chce získat zpět boxerskou licenci, musí pro to něco udělat. Že mu ostrovní federace sama na stříbrném podnosu nepřinese.

Fury se totiž dostal do problémů údajným dopingem před zmíněným duelem s Kličkem, který ale vyšel najevo až více jak půl roku po tomto duelu. A také tím, že se v září 2016 přiznal, že své deprese, kvůli kterým ukončil kariéru, léčil kromě alkoholu také kokainem.

206 centimetrů vysokého obra žene v tuto chvíli vpřed nová motivace. Těžké váze dominuje jeho krajan Anthony Joshua. „Dokonalý“ hrdina a profík, který udivuje otevřeností, slušností, postavou i silou úderu.

Stále více fanoušků a také expertů pak chce oba ostrovní rivaly vidět v jednom ringu. Dva poslední přemožitele ukrajinské legendy. Zatímco Fury jej zdolal chytrostí a šikovností, Joshua brutální silou. 

I'm gonna have a good day tomorrow with @bendavison_ #returnofthemack #Tysonstakeover

Příspěvek sdílený Tyson Fury (@gypsyking101),

„Je jediný, kdo může AJ zatopit,“ shodli se v posledních dnech mimo jiné Kevin Johnson, David Price, Tony Bellew či Carl Froch. Všichni sami špičkoví boxeři (posledně jmenovaný už bývalý).

A manchesterský rodák veřejné mínění vnímá. Cítí, že nastává správný čas pro jeho tolikrát zmiňovaný comeback. Už dva týdny je v tréninku, v posledních dvou dnech pak zveřejnil na sociálních sítích několik videí z ringu. A byť v nich má stále zjevnou nadváhu, šikovnost a rychlost paží mu upřít nelze.

16.listopadu 2017 v 12:52, příspěvek archivován: 16.listopadu 2017 v 15:07

I'm feeling myself in the gym! Got the bug back love ❤️ this game, it's #Tysonstakeoverhttps://t.co/aSiN4k8Vvm

„Je tu někdo ze severozápadu, kdo by chtěl zaskočit na sparingy?“ napsal například ve čtvrtek odpoledne na svůj twitter. Zde připnul také tweet, ve kterém se ptá fanoušků, s kým by se měl v návratovém souboji utkat.

Varianty? Vítěz duelu Manuel Charr vs. Alexander Ustinov, Shannon Briggs, David Price a Alexander Povětkin. S Pricem, se kterým se kočkoval před několika lety v těchto dnech obnovil starou rivalitu na sociálních sítích.

16.listopadu 2017 v 11:07, příspěvek archivován: 16.listopadu 2017 v 15:07

Who should be my next victim?

Jak nakonec všechno dopadne? Dočkají se fanoušci velkého návratu muže, který umí zazářit mezi šestnácti provazy, stejně tak ale šokovat mimo ně?

Nejlepší kosmetika na citlivou dětskou pokožku: Tohle musíte mít!
Nejlepší kosmetika na citlivou dětskou pokožku: Tohle musíte mít!

Značka Bübchen existuje už přes 60 let a v německy mluvících zemích je jedničkou mezi výrobci dětské kosmetiky. Stala se favoritem i pro naše...