14. června 2014 21:09 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

VIDEO: Z obrany do útoku! Štěpánek zaujal v Londýně úžasnou výměnou

Radek Štěpánek. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Radek Štěpánek. | foto: Reuters

LONDÝN/PRAHA Několikrát byl v hluboké defenzivě, přesto Radek Štěpánek úchvatnou výměnu zvládl a rozpumpoval hlediště! V semifinále turnaje v Queen's Clubu sice nakonec španělskému soupeři Felicianu Lópezovi podlehl 0:2 na sety, ale na přetahovanou z tie-breaku první sady zřejmě jen tak nezapomene.

Je mu pětatřicet. V rychlosti a hbitosti už na nejlepší tenisové ikony nestačí, svůj um ale český tenista Radek Štěpánek předvádí jinak: nebojí se naběhnout na síť, změnit rytmus hry a chválu sklízí i zásluhou obdivuhodné zarputilosti.

Na travnatém turnaji v Londýně se dvojnásobný vítěz Davis Cupu předváděl ve vynikající formě. Ze hry odklidil třeba i domácího favorita Murrayho... Proti Lópezovi útočil na postup do finále, do nějž by se na okruhu ATP probil po třech letech. Jenže neuspěl, prohrál 6:7 a 4:6.

"Ale hrál jsem vynikající tenis před skvělým publikem. Uvidíme se na Wimbledonu," napsal Štěpánek na svůj Twitter. A oprávněně! Český matador bavil diváky parádními momenty.

Ten nejlepší si schoval právě do semifinále. Za nepříznivého stavu 4:6 ve zkrácené hře prvního setu servíroval a první podání trefil doprostřed vymezeného čtverce. Jenže López během výměny zkrátil hru a naběhl na síť. Štěpánkovy obranné údery poté několikrát "zabil" do dvorce.

Ovšem Čech se nevzdal. Za základní čárou pobíhal ze strany na stranu a dočkal se zasloužené odměny. Na lob protivníka si naběhl, zasmečoval a ruce mu vystřelily radostí k nebi. "Úžasné, neuvěřitelné," rozplývali se komentátoři Eurosportu.

lsoLukáš Šonský
I. Pokorný Paráda!! :o) 2:06 15.6.2014