2. ledna 2019 13:19 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Zápas Sereny W. proti Federerovi? Nestává se mi často, že bych protivníka obdivovala, říká

Ani silná podání nestačila na výhru USA ve smíšené čtyřhře proti Švýcarsku. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ani silná podání nestačila na výhru USA ve smíšené čtyřhře proti Švýcarsku. | foto: ČTK/AP

Perth / Praha V zápase Hopman Cupu se střetly dvě živoucí tenisové legendy. Utkání Švýcarsko – USA vidělo v zápase smíšené čtyřhry dvě obrovské hvězdy, na jedné straně nestárnoucího Rogera Federera, na druhé leckdy vynikající, ale jindy zase kontroverzní Serenu Williamsovou.

Nejprve švýcarský elegán hladce zdolal Francese Tiafoa, následně Američanka zvítězila ve své dvouhře proti Belindě Bencicové, nicméně se na výhru dost nadřela. Za vyrovnaného stavu následovala smíšená čtyřhra, v níž se Federer s Williamsovou střetli poprvé v kariéře. 

Kromě nich do zápasu naskočili i Tiafoe s Bencicovou, nicméně hlavní pozornost byla směřována na zbylé dva tenisty. Spojené státy nakonec prohrály, ale to Williamsové nezkazilo silný zážitek.

„Jsem tak nadšená. Byl to rozhodně největší zápas v mé kariéře,“ zářila. „Hrát s tak skvělým tenistou, kterého nesmírně obdivuji, už něco znamená. Nestává se mi to často,“ řekla americká tenistka po zápase, v němž USA podlehly 1:2 reprezentaci Švýcarska.

Američanka Serena Williamsová si hodně cenila zápasu proti Rogeru Federerovi.
Serena Williamsová se svým spoluhráčem na Hopman Cupu Francesem Tiafoem.

Byla Williamsová nervózní? Podle ní tolik ne. „Bylo to rozhodně jiné, než když hraji běžný zápas. Ale ne proto, že bych se chtěla maximálně předvést, ale protože na druhé straně stál legendární tenista s tolika získanými tituly,“ dodala Američanka.

Přitom by mohla být na Federera naštvaná. Byl to totiž on, kdo ji po vyhroceném finále ženské dvouhry na US Open kritizoval. „Zašla až příliš daleko. Měla od rozhodčího odejít daleko dříve. Nad tou situací jsem přemýšlel ze všech možných úhlů, abych pochopil sudího, soupeřku Naomi Ósakovou, Serenu a diváky. A vychází mi z toho to, co už jsem řekl,“ prohlásil Federer v listopadu loňského roku.

Najdete na Lidovky.cz