Středa 4. října 2023, svátek má František
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Woods může na dalším turnaji přijít o post světové jedničky

Sport

  14:23
KOHLER (USA) - Poslední turnaj kategorie major golfové sezony nemá favorita. Světová jednička Tiger Woods se trápí jako nikdy, proto může PGA Championship, který začne ve čtvrtek na hřišti Whistling Straits u Michiganského jezera, vyhrát kdokoli.

Tiger Woods na US Open foto: Reuters

"Abych byl upřímný, nálada v šatně je poslední dobou jiná než dříve. Díky tomu, jak Tiger hraje, tak je pole otevřené, což si předtím většina neuměla představit," řekl Brit Paul Casey, devátý hráč světového žebříčku.

Stejně jako na předešlých akcích může Američan Woods přijít o

pozici světové jedničky, kterou drží pět let. Několikátou šanci ho sesadit má krajan Phil Mickelson a při neúčasti zraněného Brita Lee Westwooda také další Američan Steve Stricker v případě výhry a horších výsledků ostatních.

Nejjednodušeji se Woods udrží v čele žebříčku tak, že PGA Chamiponship vyhraje a získá svůj patnáctý major. Po jeho posledních výkonech a předposledním místě na Bridgestone Invitational by to ale byl nejpřekvapivější turnajový vavřín v jeho hvězdné kariéře.

"Každý z nás si vybere oddechový čas," řekl zatím stále druhý hráč světa Mickelson o Woodsovi. "Nebyli jsme na to u Tigera zvyklí, ale bylo by divné, kdyby se to nestalo," doplnil Mickelson, kterého pro změnu trápí artritida. "Bolesti rychle odezněly, ale před PGA Championship nejsem v takové kondici, jakou bych si představoval," přiznal.

Tiger Woods.

Utrápený Woods nemá sebevědomí

Na tréninku se Woods údajně cítil lépe než na totálně nevydařeném turnaji z konce minulého týdne. "Tiger měl skvělou kontrolu a jeho hra vypadala v pohodě," řekl Hunter Mahan, vítěz z Akronu, který trénoval s Woodsem.

Přesto Woods k favoritům PGA Championship nepatří.

Adeptů na titul je mnoho. Na výhru si věří i hráči, kteří při dřívější formě Woodse o vavřínech ani nesnili. "Teď je to mnohem hmatatelnější," přitakal Ir Padraig Harrington, předloňský vítěz turnaje. Jeho slova dokládají i nečekané tituly Graema McDowella na US Open a Louise Oosthuizena na British Open. Jen Masters vyhrál favorizovaný Mickelson.

PGA Championship mohou čeští diváci sledovat na kanálu Sport 1.

Woods prý čekal, že po loňském listopadu, kdy vyšla najevo jeho aféra s nevěrou, bude čelit herní krizi dříve. "Přesto jsem byl schopen hrát, ale teď mě to dohnalo," řekl Woods po úterním tréninku. "A když se nedaří, tak sebevědomí není tam, kde by mělo být," konstatoval.

Autor:

Veletrh FOR KIDS: Užijte si zábavný víkend se svými dětmi!
Veletrh FOR KIDS: Užijte si zábavný víkend se svými dětmi!

Veletrh hraček, her a potřeb pro děti FOR KIDS proběhne ve dnech 20. až 22. října na výstavišti PVA EXPO PRAHA. Jeho letošní ročník bude výjimečný...