Středa 17. dubna 2024, svátek má Rudolf
130 let

Lidovky.cz

Záhrobská dostala strach ze sjezdu: vyhne se superkombinaci

Sport

  18:12
GARMISCH-PARTENKIRCHEN - Lyžařka Šárka Záhrobská nepojede na mistrovství světa v Garmisch-Partenkirchenu páteční superkombinaci, v níž obsadila na šampionátu v roce 2007 čtvrté místo.

Šárka Záhrobská foto: Reuters

Specialistka na slalom nechce riskovat ve sjezdu na zledovatělé trati Kandahar. Už dříve se Záhrobská rozhodla vynechat obří slalom, takže na šampionátu absolvuje pouze jeden start. V sobotu 19. února pojede slalom speciál, v kterém získala na mistrovstvích světa kompletní sadu medailí.

O tom, že nepojede superkombinaci, rozhodl její trenér Pavel Šťastný po dnešním tréninku na sjezd, v němž Záhrobská skončila čtyřicátá se ztrátou 7,85 na nejrychlejší Norku Lotte Smiseth Sejerstedovovou. "Ta trať je technicky náročná a hlavně povrchově. Technika by ani nevadila, ale ten povrch. To je hlavní důvod," uvedl Šťastný na facebookové stránce společnosti Česká sportovní.

"Šárka byla na sjezdových lyžích počtvrté za celou sezonu. Sjezd jsme neměli možnost trénovat, ani to nebylo v plánu," konstatoval kouč. "Pavlovo rozhodnutí naprosto respektuju, protože má spoustu zkušeností, hlavně s rychlostními disciplínami," prohlásila Záhrobská, která v pátek oslaví 26. narozeniny.

Záhrobská bude mít víc času na přípravu
Bronzová olympijská medailistka z Vancouveru tak alespoň získá více času na přípravu na svou hlavní disciplínu. "Pokusíme se co nejlíp připravit na slalom, máme tady dobré podmínky na trénink. Doufám, že to dobře vyladíme na tu sobotu," řekla Záhrobská, která v generálce na šampionát obsadila v německém Zwieselu ve slalomu páté místo, což pro ni znamenalo nejlepší výsledek v sezoně.

"Nebyl bych rád, kdyby šla do slalomu správně nepřipravená. Nemá význam, aby jela kombinaci. Daleko lepší bude, když se připraví na slalom," uvedl Šťastný. Formu by měla Záhrobská ladit i ve dvou závodech FIS, které se o víkendu konají v německém Bad Wiessee.

Autor: