Čtvrtek 30. března 2023, svátek má Arnošt
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Záhrobský má podle soudního rozkazu zaplatit 8 milionů

Sport

  10:04
PRAHA - Petr Záhrobský, otec a bývalý trenér slalomářky Šárky Záhrobské, s kterou se rozešel ve zlém, by měl vrátit přes osm milionů korun. Jde o finanční odměny ze závodů Záhrobské, které prý vybral v Rakousku, úroky a náklady na soud. Lyžařka dlužnou částku (6,3 milionu korun) postoupila třetí osobě a soud už v únoru rozhodl, že Záhrobský má peníze vyplatit.

Petr Záhrobský v roce 2007. foto: Lidové noviny

Otec lyžařky má uhradit dlužnou částku 260 800 eur (v přepočtu 6,3 milionu korun) a úroky 50 tisíc eur (1,2 milionu korun). Musí zaplatit i náklady na soudní řízení, které činí 437 000 korun, celkem tedy přes osm milionů korun. O platebním rozkazu, který vydal obvodní soud v Praze 6, informovaly deníky MF Dnes a Sport.

Vzhledem k tomu, že podle dostupných informací se zdá, že Záhrobský částku nezaplatil, čímž právnickou řečí rozhodnutí odporoval, bude případ řešit další soud. Ten vyslechne i Záhrobského.

DÁLE ČTĚTE K TÉMATU

Spor se týká prémií za závody, které Záhrobská dostávala. Otec je měl neoprávněně vybrat v Rakousku. "Táta dostal několik výzev od právníků, ale dělá mrtvého brouka. Říkával, že si ty peníze zaslouží nebo že mi je dá, až bude chtít," uvedla Záhrobská v rozhovoru pro Magazín DNES. Záhrobský je momentálně v zahraničí a nechce nic komentovat.

"Ke všemu se po poradě s právníky vyjádřím teprve, až se vrátím. Pak vyvrátím všechny ty lži," prohlásil. Záhrobský je přesvědčený, že v případě jeho dcery jde o řízenou kampaň. "Známí mi často volají a říkají – nitky vedou tam a tam. Je to řízená kampaň proti mně. Zkuste se zamyslet, odkud to vzniká a proč a kdo za ty nitky tahá...," řekl pro LN.

Petr Záhrobský a Šárka Záhrobská.

Záhrobská pohledávku postoupila třetí osobě. "Jde o jednu z firem, které se v Česku zabývají vymáháním dluhů. Ta teď jedná místo ní u soudu," řekl Karel Tejkal, mluvčí společnosti Česká sportovní, která bývalou mistryni světa zastupuje.

Bronzová olympijská medailistka se předloni s otcem rozešla a změnila kouče. Místo Záhrobského ji vedou Pavel Šťastný a kondiční trenér Antonín Strach. Po letošní horší sezoně mezi lyžařkou a otcem začalo veřejně jiskřit, když Záhrobský ostře kritizoval její trenéry.

Autoři: ,

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat