Sobota 27. listopadu 2021, svátek má Xenie
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Záhrobský má podle soudního rozkazu zaplatit 8 milionů

Sport

  10:04
PRAHA - Petr Záhrobský, otec a bývalý trenér slalomářky Šárky Záhrobské, s kterou se rozešel ve zlém, by měl vrátit přes osm milionů korun. Jde o finanční odměny ze závodů Záhrobské, které prý vybral v Rakousku, úroky a náklady na soud. Lyžařka dlužnou částku (6,3 milionu korun) postoupila třetí osobě a soud už v únoru rozhodl, že Záhrobský má peníze vyplatit.

Petr Záhrobský v roce 2007. foto: Lidové noviny

Otec lyžařky má uhradit dlužnou částku 260 800 eur (v přepočtu 6,3 milionu korun) a úroky 50 tisíc eur (1,2 milionu korun). Musí zaplatit i náklady na soudní řízení, které činí 437 000 korun, celkem tedy přes osm milionů korun. O platebním rozkazu, který vydal obvodní soud v Praze 6, informovaly deníky MF Dnes a Sport.

Vzhledem k tomu, že podle dostupných informací se zdá, že Záhrobský částku nezaplatil, čímž právnickou řečí rozhodnutí odporoval, bude případ řešit další soud. Ten vyslechne i Záhrobského.

DÁLE ČTĚTE K TÉMATU

Spor se týká prémií za závody, které Záhrobská dostávala. Otec je měl neoprávněně vybrat v Rakousku. "Táta dostal několik výzev od právníků, ale dělá mrtvého brouka. Říkával, že si ty peníze zaslouží nebo že mi je dá, až bude chtít," uvedla Záhrobská v rozhovoru pro Magazín DNES. Záhrobský je momentálně v zahraničí a nechce nic komentovat.

"Ke všemu se po poradě s právníky vyjádřím teprve, až se vrátím. Pak vyvrátím všechny ty lži," prohlásil. Záhrobský je přesvědčený, že v případě jeho dcery jde o řízenou kampaň. "Známí mi často volají a říkají – nitky vedou tam a tam. Je to řízená kampaň proti mně. Zkuste se zamyslet, odkud to vzniká a proč a kdo za ty nitky tahá...," řekl pro LN.

Petr Záhrobský a Šárka Záhrobská.

Záhrobská pohledávku postoupila třetí osobě. "Jde o jednu z firem, které se v Česku zabývají vymáháním dluhů. Ta teď jedná místo ní u soudu," řekl Karel Tejkal, mluvčí společnosti Česká sportovní, která bývalou mistryni světa zastupuje.

Bronzová olympijská medailistka se předloni s otcem rozešla a změnila kouče. Místo Záhrobského ji vedou Pavel Šťastný a kondiční trenér Antonín Strach. Po letošní horší sezoně mezi lyžařkou a otcem začalo veřejně jiskřit, když Záhrobský ostře kritizoval její trenéry.

Autoři: ,

ANALÝZA: Případ Kenosha. Média si napsala vlastní verzi

Premium Půlka Ameriky si udělala z Kylea Rittenhouse, jenž zastřelil dva lidi, vzorovou karikaturu bílého rasisty s puškou, a...

Pět nejčastějších chyb, které Češi dělají v penzijním spoření

Premium Ve starém „penzijku“ si na důchod spoří více než tři miliony Čechů a v nových fondech už přes 1,3 milionu lidí. Stát...

Strach se do lidí pouští jako jed. Horší než covid je hysterie, říká herec Dušek

Premium Je hercem, režisérem, scenáristou, moderátorem. Renesančního ducha zřejmě Jaroslav Dušek zdědil po svém rodu s modrou...

Mohlo by vás zajímat