Sobota 19. června 2021svátek má Leoš 16 °C skoro jasno, občasné bouřky Předplatné LN
Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Záhrobský se brání: Jde o řízenou kampaň

Petr Záhrobský a Šárka Záhrobská. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Petr Záhrobský a Šárka Záhrobská. | foto: ČTK

PRAHA Napětí v rodině Záhrobských zřejmě eskalovalo. Poté, co si trenér Petr Záhrobský s dcerou, jinak též bývalou svěřenkyní Šárkou, v minulých týdnech přes média posílal dosti tvrdé vzkazy, v pátek otevřená a zároveň dosti šokující výpověď nejlepší české lyžařky v magazínu MF DNES briskní reakci druhé strany nevyvolala.

"Jsem v Rakousku na ledovci a mám hodně práce. Vůbec nevím, co v magazínu vyšlo, vše okomentuji až později," reagoval Záhrobský na dotaz LN, co slovům své dcery říká.

DÁLE K TÉMATU

Problémy i kolem peněz

V rozhovoru mj. bývalá mistryně světa a držitelka olympijské medaile říkala, jak jí otec zabavoval peníze, které jí náležely, jak jí sprostě nadával a urážel ji a jak jí také ničil zdraví přetěžováním. Záhrobská také potvrdila, že poté, co se jejich sportovní i soukromé cesty rozešly, začaly jí i její matce chodit nepříjemné SMS zprávy a maily.

Co také řekla Záhrobská o otci

- "Plakala jsem často, ale spíš sama pro sebe. I když máma to samozřejmě věděla a nesla to těžce, že její dítě chodí domů zničené."

- "To, že vůbec nevěděl, co dělá, a že veškerý jeho trénink byl metodou pokus omyl, mi došlo kolem dvaceti. Začali mě bolet kyčle, kolena a měla jsem přetíženou páteř."

- "Křičel a nebral si servítky. Sprostě mi nadával. V osmnácti jsem se dostala na své první finále Světového poháru v Norsku, jenže tam jsem vypadla v prvním kole a otec dostal svůj klasický záchvat. Sprostě na mě řval: "Ty kreténe, ty idiote, ty krávo... umíš hovno, jak jsi mohla vypadnout?" Takhle mi nadával stovky kilometrů v autě na cestě domů."

- "Oslovovala jsem ho vy. Pane. Brácha mu vyká dodnes."

- "Narůstalo jeho neskutečné hulvátství vůči mé mámě. Nerespektoval lidi kolem sebe. Přivlastňoval si moje odměny za závody a prémie od sponzorů. Ten odpor k němu nešlo překonat."

"A vy si snad myslíte, že jsem je posílal já? " zlobil se ve čtvrtek Záhrobský. "Klidně dám svůj počítač k dispozici. Jenže slina už byla plivnutá a splnila účel." Před několika dny na stejné téma jako Záhrobská hovořil i bratr a trenér nejlepšího českého sjezdaře Ondřeje Banka Tomáš.

Také on vyprávěl, že měl se Záhrobským konflikt poté, co byl obviněn, že při jednom závodě domluvil, aby elitní závodníci schválně neprojeli trať, čímž by Petr Záhrobský mladší nemohl posbírat FIS body.

"Od té doby mně začaly chodit maily, že jsme podvodníci a že mi zacpe hubu hajzlpapírem," vzpomínal Tomáš Bank. "Už tenkrát jsem si myslel, že je píše on..." Záhrobský je přesvědčený, že v případě jeho dcery jde o řízenou kampaň. "Známí mi často volají a říkají – nitky vedou tam a tam. Je to řízená kampaň proti mně. Zkuste se zamyslet, odkud to vzniká a proč a kdo za ty nitky tahá..."

Záhrobský tedy v současné době trénuje už jen svého syna, jenž ale dramatickou situaci v rodině příliš komentovat nehodlá. "Je to naše soukromá věc a do novin nepatří," myslí si Petr Záhrobský mladší. "Jediné, co k tomu chci říct, je, že mi je líto, jak se v posledních dvou sezonách vyvíjí Šárčino lyžování. Nemyslím si, že dělá všechno správně. Táta je odborník a nejlepší trenér, kterého v Česku máme," nechal se slyšet pro LN.

Usmíření a klid zbraní v rodině podle Šárky Záhrobské zřejmě v dohledné době zcela jistě nebude na pořadu dne. Naopak se zdá, že některé záležitosti začne záhy řešit soud...

Zapomenutý Čech třikrát přelstil gestapo. Francouzi mu dali válečný kříž

Vratislav Štůla po druhé světové válce nastoupil do služeb OSN. Dvacet let... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Za války byl jedním z nejaktivnějších členů československého odboje ve Francii. Převáděl lidi přes hranici, z ilegality...

Nejsme Slované ani Germáni. Češi mají unikátní mix genetických profilů

Mnohé dávné pohanské zvyklosti přežívají dodnes, byť mají spíš kouzlo zábavného... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Čemu vlastně Slované věřili? Byli skutečně beránci? Či si libovali v krvavých rituálech a bojích jako Germáni? Čeho se...

Tisknu se k zemi. A rakety se blíží! Reportérka pod sprchou raket Hamasu

Izraelský protiraketový systém Iron Dome ničí rakety odpálené z Gazy. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Ležím na trávníku, příjemně teplý večer. Byla by to pohoda, ale je to peklo, místo hvězd totiž počítám na nebi zásahy...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!