Pátek 14. června 2024, svátek má Roland
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Závodiště Santa Anita zažilo další zlý víkend, o život přišli tři koně. Aktivisté žádají uzavření dráhy

Sport

  15:51
Los Angeles - Série úmrtí koní na kalifornském dostihovém závodišti Santa Anita se nezastavila ani v novém roce. O uplynulém víkendu přišla v důsledku zranění na tamní dráze o život tři zvířata. Při dvoudenních závodech v pátek a v sobotu museli být uspáni dva koně, v neděli další po nehodě při tréninku. Počet obětí v Santa Monice od předloňského prosince stoupl podle médií na nejméně 42.

Série úmrtí koní na kalifornském dostihovém závodišti Santa Anita se nezastavila ani v novém roce. O uplynulém víkendu zde zahynula další tři zvířata. foto: Reuters

Nejnovější události vyvolaly opět odpor mezi ochránci zvířat, kteří už například při listopadovém Breeders’ Cupu mohutně protestovali přímo před závodištěm. „Tři mrtví koně během tří dnů, to vyžaduje okamžité konání,“ citovala zámořská média mluvčí organizace PETA Brooke Rossiovou. „Pokud má úmrtí zvířat zastavit uzavření dráhy, tak ji uzavřete,“ dodala.

Závodiště v Santa Anitě zastavilo zhruba na měsíc provoz už vloni v březnu, poté co na nově položené dráze zahynuly od zahájení zimní sezony dvě desítky koní. Odborníci pak zkoumali hlinito-písčitý povrch, ale k žádnému závěru nedošli. Podle vyjádření představitelů dostihového sportu má Santa Anita Park nejbezpečnější dráhu v USA. Byla nicméně zpřísněna pravidla pro užívání léků a také bičíků.

Autor:
Témata: Dostihy, Sport, PETA, USA

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!