Pondělí 29. dubna 2024, svátek má Robert

23:30
Čeští hokejisté prohráli ve svém třetím zápase na olympijském turnaji s Ruskem 2:4 a základní skupinu B tak nevyhrají. I přes porážku však může tým kouče Vladimíra Růžičky postoupit přímo do čtvrtfinále. Rozhodnou o tom závěrečné dva zápasy první části turnaje Kanada - USA a Švédsko - Finsko. Čtěte: Ovečkin předčil Jágra
22:37
medaile
Premiéru skikrosu na olympijských hrách vyhrál Švýcar Michael Schmid. Na druhém místě ve finále dojel Rakušan Andreas Matt, bronz bral Nor Audun Grönvold. Český adept na medaili Tomáš Kraus vypadl ve čtvrtfinále a v konečném hodnocení obsadil jedenácté místo. Další český závodník Zdeněk Šafář vypadl po pádu v kvalifikaci.
22:38
medaile
Německá biatlonistka Magdalena Neunerová získala na své první olympiádě v kariéře druhou zlatou medaili. Zvítězila v závodě s hromadným startem.
21:56
Češi na OH

Americký sjezdař Bode Miller vyhrál superkombinaci na olympiádě ve Vancouveru, přestože byl po sjezdu až sedmý. Nejlepší z Čechů Ondřej Bank skončil sedmý a o jedno místo zaostal za svým výsledkem z předchozích her v Turíně. Vedení v kombinaci po sjezdu neudržel Nor Aksel Lund Svindal, který nedokončil slalom.

21:55
Češi na OH

Český reprezentant Tomáš Kraus vypadl na olympiádě ve čtvrtfinále soutěže skikrosařů. Po dramatickém boji dojel ve své jízdě na nepostupovém třetím místě. Druhý český závodník Zdeněk Šafář vypadl po pádu v kvalifikaci. Závod pokračuje.

• Spokojený skikrosař Kraus.

Spokojený skikrosař Kraus. / Autor: ČTK

21:49
Češi na OH
Tomáš Kraus bohužel medaili nezíská. Skončil už ve čtvrtfinále.
21:33
Češi na OH
Český skikrosař Tomáš Kraus postoupil do čtvrtfinále olympijského závodu. Svou osmifinálovou jízdu bezpečně vyhrál.
20:40
Slovenský biatlonista Pavol Hurajt získal na OH bronz v závodě s hromadným startem. Vyhrál Rus Usťugov, druhý byl Francouz Martin Fourcade.
19:56
Češi na OH

Český lyžař Ondřej Bank je po sjezdařské části olympijské superkombinace na 16. místě se ztrátou více než dvou vteřin na vedoucího Svindala.

• Ondřej Bank.

Ondřej Bank. / Autor: ČTK

19:27
Češi na OH

Tomáš Kraus postoupil do osmifinále premiérového olympijského závodu ve skikrosu jedenáctým časem z kvalifikace. Zdeněk Šafář po pádu skončil.

18:52
Češi na OH
Společně se Sudovou, která se zraněním skončila v olympijském závodu na šestnáctém místě po nepovedeném dopadu po druhém skoku, se dnes z Vancouveru vrátila část olympijské výpravy. Vedle boulařů přijeli také sáňkaři, sjezdaři Klára Křížová, Petr Záhrobský a snowboardisté Michal Novotný, David Bakeš a Šárka Pančochová.
18:22

Část olympioniků včetně akrobatické lyžařky Nikoly Sudové přiletěla do Prahy. Sudovou čeká v půlce března operace předních křížových vazů v koleně.

• Nikola Sudová po návratu.

Nikola Sudová po návratu. / Autor: Václav Mudra.

17:01
Běloruský hokejista Michail Grabovskij z Toronta byl v dějišti olympijských her ve Vancouveru v noci z pátku na sobotu zatčen po potyčce v baru. Šestadvacetiletý útočník, který nedostal od Maple Leafs po zranění zápěstí povolení ke startu na prestižním turnaji, byl později propuštěn. Incident se stále vyšetřuje.
15:21
Trojnásobného mistra světa z Liberce Pettera Northuga provází velká smůla: v úvodním závodě na 15 km ho zradily špatně namazané lyže, v sobotním skiatlonu pak zlomená hůlka. Po obou nepovedených závodech byl Northug tak naštvaný, že beze slova prošel kolem reportérů.
11:19
Češi na OH
Recept jak se v dnešním zápase s Ruskem ubránit Ovečkinovi podle obránce Romana Poláka zní: nedat mu prostor na ledě. "Být u něho, vrážet, každý střet ho vyprovokuje. Rusové to berou tak, že jich se nikdo nemůže dotknout. Hokejku na hokejku, zkrátka ho otrávit," popsal Polák taktiku jak zastavit nejproduktivnějšího hráče NHL. "On pak začne blbnout, zbytečně faulovat, dohrávat souboje, které jsou už po hře," řekl Polák novinářům.
08:56
Hokejisté Běloruska zdolali na OH ve Vancouveru Německo 5:3 a skončili veskupině C třetí. Bělorusy tak čeká v kvalifikaci play off Švýcarsko.
08:46
Trenér švýcarských hokejistů Ralph Krueger si z utkání proti Norsku na olympijském turnaji odnesl krvavý šrám na nose. Do obličeje jej zasáhla hokejka jednoho ze soupeřů, ale padesátiletý kouč mohl být v dobré náladě, protože jeho tým dramatickou bitvu dotáhl k výhře 5:4 v prodloužení.
06:16
medaile
Medailisté a výsledky: rychlobruslení na krátké dráze: Muži - 1000 m: 1. I Čung-so 1:23,747, 2. I Ho-sok (oba Korea) 1:23,801, 3. Ohno (USA) 1:24,128, 4. Ch. Hamelin 1:24,329, 5. F. Hamelin (oba Kan.) 1:25,206, 6.v Chan Ťia-liang (Čína) 1:32,023. Ženy - 1500 m: 1. Čou Jang (Čína) 2:16,993, 2. I Un-pjol 2:17,849, 3. Pak Sung-hi (obě Korea) 2:17,927, 4. Reutterová (USA) 2:18,398, 5. Čo Ha-ri (Korea) 2:18,831, 6. Huszarová (Maď.) 2:19,251, ...19. Novotná (ČR) diskvalifikována v semifinále. Běh na lyžích: Muži - skiatlon (15 km klasicky + 15 km volně): 1. Hellner (Švéd.) 1:15:11,4, 2. Angerer (Něm.) -2,1, 3. Olsson (Švéd.) -2,8, 4. Legkov (Rus.) -4,0, 5. Babikov (Kan.) -9,1, 6. Filbrich (Něm.) -13,6, 7. Bauer (ČR) -13,8, 8. Grey -20,6, 9. Harvey (oba Kan.) -31,6, 10. Södergren (Švéd.) -35,6, ...27. Jakš -2:46,8, 38. Magál -6:27,6, Koukal (všichni ČR) nedokončil. Akrobatické lyžování: Skoky, ženy - kvalifikace: 1. Cuperová (Běl.) 195,76 bodu, 2. Li Ni-na 192,10, 3. Kuo Sin-sin (obě Čína) 189,16, ...21. Konopová (ČR) 115,07 - nepostoupila. Skoky na lyžích (velký můstek): 1. Ammann (Švýc.) 283,6 b. (144+138 m), 2. Malysz (Pol.) 269,4 (137+133,5), 3. Schlierenzauer 262,2 (130,5+136), 4. Kofler 261,2 (131,5+135), 5. Morgenstern (všichni Rak.) 246,7 (129,5+129,5), 6. Neumayer (Něm.) 245,5 (130+130), 7. Hájek (ČR) 240,6 (128+129), 8. Kasai (Jap.) 239,2 (121,5+135), 9. Kranjec (Slovin.) 233,7 (118,5+135,5), 10. Loitzl (Rak.) 230,3 (129,5+121,5), ...17. Janda 221,4 (126,5+121,5), 23. Koudelka 208,5 (117,5+125), 41. Cikl (všichni ČR) 78,4 (108). Muži - dvojboby: Po 2. jízdě: 1. Lange, Kuske 1:43,31 min. (51,59+51,72), 2. Florschütz, Adjei (všichni Něm.) 1:43,42 (51,57+51,85), 3. Zubkov, Vojevoda (Rus.) 1:43,81 (51,79+52,02), 4. Holcomb, Tomasevicz (USA) 1:43,93 (51,89+52,04), 5. Rüegg, Grand (Švýc.) 1:43,94 (51,76+52,18), 6. Lueders, Lumsden (Kan.) 1:44,06 (51,94+52,12), ...15. Danilevič, Stokláska (ČR) 1:45,32 (52,73+52,59).
06:06
Češi na OH
Dvojbob Ivo Danilevič, Jan Stokláska je po polovině olympijského závodu na 15. místě. Česká posádka ztrácí po dvou jízdách dvě sekundy na vedoucí německou dvojici André Lange, Kevin Kuske.
06:03
S duem hlavních hvězd Alexandrem Ovečkinem a Jevgenijem Malkinem v jednom útoku nastoupí hokejisté Ruska v závěrečném utkání skupiny B na olympijských hrách ve Vancouveru proti České republice.