18. září 2013 17:52 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Kuřák obtěžoval dívku, ta po něm mrštila sklenici. Soud ji zprostil obžaloby

Zákaz kouření (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Zákaz kouření (ilustrační foto) | foto: Shutterstock

BERLÍN Záměrné foukání cigaretového dýmu do obličeje provázené agresivním chováním může být v Německu považováno za hrozbu újmy na zdraví. K tomuto závěru dospěl soud v Erfurtu, když ve středu zprostil obžaloby 25letou dívku, která takového vetřelce vzala sklenicí po hlavě. Informuje o tom agentura DPA.

Incident se rozhořel poté, co studentka na místní diskotéce opakovaně upozornila 30letého muže na zákaz kouření. Když odešla na taneční parket, "náruživý kuřák" se za ní vydal, opět ji vyzývavě obtěžoval a foukal jí přitom kouř do obličeje.

Dívce došla trpělivost

Nakonec se ale ke svému překvapení se zlou potázal. Obtěžované dívce totiž došla trpělivost po provokativní otázce: "A co chceš teď dělat?" Místo odpovědi po něm mrštila sklenici.

Ze zprávy není jasné, zda žena vetřelci způsobila nějaké zranění. Soud ale každopádně její jednání označil za nutnou obranu proti hrozící újmě na zdraví.

Lidovky.cz, ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!