Pondělí 4. prosince 2023, svátek má Barbora
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Akční Putin. Vyrazil rybařit na Sibiř a chytil "krokodýla"

Vladimír Putin

  16:33
MOSKVA/PRAHA - Z Kremlu na Sibiř vyrazil ruský prezident Vladimir Putin. Na dovolenou odcestoval s premiérem Dmitrijem Medveděvem do Tuvinské republiky.

Vladimir Putin - rybář foto: Reuters

Putin se na ryby patřičně oblékl, nechyběl mu ani kloubouk. Když ulovil 21kilovou štiku, ochotně s ní zapózoval přítomným novinářům, rybu dokonce i políbil. "No to je hotový krokodýl!" hlaholil jeho doprovod.

Úlovkem se Putin pochlubil i na oficiální stránce Kremlu. Jeho mluvčí ujistil, že tentokrát nic narafičeno nebylo. "Musím se přiznat, že to je moje první štika," prohlásil Putin na záběrech, zveřejněných populárním deníkem Komsomolskaja pravda. 

Rybolov se podle Putinova mluvčího odehrál na řece Urbun, jednom z přítoků Jeniseje, a prezidenta provázel kromě premiéra Dmitrije Medveděva i ministr obrany Sergej Šojgu. Vytažení úlovku z hlubin zabralo šéfovi "asi tři minuty".

Není to poprvé, co Putin s Medveděvem vyrazili na rybářský výlet. Před dvěma lety je fotografové "přistihli" na Volze.

O Putinovi se ví, že je "vodní živel". Nedávno se například na palubě batyskafu se ponořil na dno Finského zálivu k vraku ruské fregaty Oleg, která zde spočívá už skoro 150 let. Před rokem zas vzbudil rozruch, když v Černém moři našel dvě antické amfory. Jak později přiznal jeho mluvčí, šlo jen o naaranžované divadlo, amfory tam pro Putina byly předem připraveny.

ČTĚTE TAKÉ:

Putin se rád nechává fotit jako "akční" macho. Existují snímky, kde jezdí na koni, zachraňuje tygry a levharty, loni na deltaplánu naváděl na cestu do teplých krajin vzácné jeřáby. Šéf Kremlu, který se už spoluobčanům představil jako sportovec, lovec, závodník či potápěč, už kdysi přiznal, že mnohé z těchto rolí byly předem pečlivě připravené. Jeho veřejná představení mají prý vyburcovat spoluobčany k ochraně přírody. "Třeba s tygry jsem to sám vymyslel," připomněl prezident akci z roku 2008, při níž trefil dravou šelmu pneumatickou uspávací střelou. Podobně omlouval i akci Amfory. Chtěl tak prý Rusy přimět ke studiu dějin.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!