15. února 2019 21:07 Lidovky.cz > Zprávy > Svět

Američané proti Trumpovi. Se stavem nouze nesouhlasí dvě třetiny lidí, vyplývá z průzkumu

Trump ve zhruba devítiminutovém projevu vykreslil v černých barvách „absolutně... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Trump ve zhruba devítiminutovém projevu vykreslil v černých barvách „absolutně... | foto: ČTK

Washington Se záměrem prezidenta USA Donalda Trumpa vyhlásit kvůli stavbě zdi na hranicích s Mexikem stav nouze nesouhlasí dvě třetiny Američanů. Vyplývá to z průzkumu, který pro televizi CNN na počátku února vypracovala agentura SSRS. CNN v pátek poznamenala, že podobný výsledek vyplynul i z pěti dalších sondáží, které vyhotovila jiná americká média.

V průzkumu pro CNN prohlásilo 31 procent oslovených Američanů, že Trump by měl stav nouze na hranicích vyhlásit. Proti takovému postupu se vyslovilo 66 respondentů a tři procenta lidí na věc neměla názor.

Obdobné průzkumy vypracovaly také televize Fox News, televize ABC s listem The Washington Post, univerzita v Monmouthu a univerzita Quinnipiac, která na toto téma vyhotovila dvě sondáže. Ve všech případech byla pro stav nouze třetina respondentů a proti dvě třetiny.

Největší odpor proti stavu nouze v anketě CNN ukázali demokraté, proti jich bylo 96 procent. V případě nezávislých se stavem nouze nesouhlasilo 63 procent lidí, z respondentů hlásících se k republikánům pak 31 procent.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz